![PARSEL KÜÇÜLTMEDE SON GELİŞMELER](/upload/resimler/haber/914_parsel-kucult-mede-son-gelismeler-5.jpg)
PARSEL KÜÇÜLTMEDE SON GELİŞMELER
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Kirazlıtepe de bölünen parsellerde bina ve daire sahipleri dönüşümde bir daireye sahip olabilmek için tapularını 100 metrekareye çıkarmak için tapu satın almaya başladılar.
PARSEL KÜÇÜLTMEDE SON GELİŞMELER
Kirazlıtepe de bölünen parsellerde bina ve daire sahipleri dönüşümde bir daireye sahip olabilmek için tapularını 100 metrekareye çıkarmak için tapu satın almaya başladılar.
Şubat ayı boyunca Üsküdar belediye Başkanı Hilmi Türkmen Boğaz mahallelerinde bulunan büyük parsellerin küçültmesi konusunda geniş katılımlı toplantılar yaptı. Taslakları vatandaşa detaylı bir şekilde anlattı. Bu çalışmaların hızlandırılmasında Emlak Uzmanı Selahattin Özgür’ün payı büyük, ada ada dilekçelerin örneklerini çoğaltan paylaşan ve vatandaşların sorularını cevaplayan oydu.
Geçen ayki gelişmeleri dinlemek ve önümüzdeki günlerde bu parsellerde bulunanların ne yapması konusunda Selahattin Özgür ile bir araya geldik şimdi söz onda ; Öncelikle her parselde bu işlere inanların önderlik yapmasını öneriyorum.
Yeni imar kanununda çürük binaların yıkılmasının önü açılacak onun için hisseli büyük parsellerin küçültülmesi önemli bir hale geldi. Küçülen parsellerde kentsel dönüşüme gitmek daha kolay olabilecek.
Bu parsellerin küçültülmesi ile yapı adaları oluşacak ve yeni binaların yapılışı ile insanlar sağlam evlerde oturabileceği gibi bölgemize güzel Üsküdar’ımıza da ticari bir hareket gelecek buna yürekten inanıyorum.
Mahallelerimizde ki gelişmeleri sıralamak gerekirse , Küçüksu mahallemizde 936/1 Cıngıllıoğlu Cami karşısında olan parselde 50.855 metrekarelik dev parsel 12 ye bölünme çalışmaları kesinleşmek üzere.
Haberde bu parsel bölmenin nasıl yapılacağını görmektesiniz.
Yavuztürk mahallesinde 1027 / 2 Cuma pazarı bölgesinde yapılan çalışmalar 64.723 metrekare de imzalar tamamlanmak üzere.
Mehmet Akif Ersoy mahallesinde 1151/73 parselde yüzde 73 imza toplandı 36.618 metrekare olan bu büyük parsel Hasippaşa da bulunuyor ve bölünme aşamasında .
Yine Mehmet Akif Ersoy mahallesinde 1151/ 78 parsel 20.160 metrekare olup şubat sonu imzalar tamamlanıyor hem bölünme hem de TOKİ ile anlaşma hazırlığı söz konusu.
Bu kadar önemli gelişmelerin olduğu büyük parsellerin dönüşme ve parsel küçültme konusunda en önemli uyarıyı yapmadan geçemeyeceğim. Hisse payı düşük olanların dönüşümde daire sahibi olabilmeleri için bu paylarını minimum 80-100 metrekareye çıkarmaları gerekmektedir bu konularda komşularımıza seve seve yardımcı oluyoruz.
Üsküdar belediye Başkanı Hilmi Türkmen parsel küçültme toplantılarında şu önemli bilgiyi veriyor ve bunu bizde hatırlatmak istedik Önemli ayrıntı ; Bu parsellerin Boğaziçi plan gereği minimum yüzde 34 ü kamusal ve yeşil alan terkleridir tapunuz yüzde 34 küçülecek 300 metrekare arsanız 200 metrekareye düşecek ama yeni tapunuz yapı adasında olacak dönüşümde brüt emsalden faydalanacaksınız.
Parsel listelerinde üç renk var biri evi ve arsası olanlar ,diğeri sadece arsası olanlar bir diğeri ise arsası evi donatı alanında kalanlar . Biz bu listeleme ile donatıda olanların payını yapı adalarına taşıyoruz.
Selahattin Özgür iletişim 0532 314 66 34
Facebook ÜSKÜDAR. İMAR GURUBU
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..