![SOĞUKSU VAKFI YARDIMLARI YOLDA...](/upload/resimler/haber/21B_cide-soguksu-yardim-konvoyu-elaziga--9.jpg)
SOĞUKSU VAKFI YARDIMLARI YOLDA...
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
CİDE Soğuksu Derneği Vakfı mazlum coğrafyalara yardım başlığı altında Elazığ ve İblid’e ulaştırılmak üzere yardımlar topladı ve bunları 1.Şubat günü yola çıkarmak üzere Üsküdar belediyesine teslim etti.
SOĞUKSU VAKFI YARDIMLARI YOLDA...
CİDE Soğuksu Derneği Vakfı mazlum coğrafyalara yardım başlığı altında Elazığ ve İblid’e ulaştırılmak üzere yardımlar topladı ve bunları 1.Şubat günü yola çıkarmak üzere Üsküdar belediyesine teslim etti.
Başkan Tuncay Şenol katılımcılara seslenerek “ Yönetimimiz 3.yılında uyum içinde çalıştığım arkadaşlarımla oluşturduğumuz güçlü yönetimle bu yardımların toplanmasında üstün çaba gösteren arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
Üsküdar belediye Başkanı Hilmi Türkmen Ocak ayı başında İblid e yardım kampanyası açmış idi sonra yaşadığımız Elazığ depremi sonrası topladığımız yardımları tamamına dağıtılmak üzere toplamaya devam ettik.
Bunda amacımız örnek olmak ve gelecek nesillere emsal olmaktır. 100.000 parçadan oluşan yardım içerisinde 97.000 iç çamaşırı 324 gıda kolisi , 1250 battaniye, 518 kışlık çocuk botu bulunuyor. İhiyacı olanlara yardım elini uzatmak her zaman görevimizdir buna aracı olan Belediyemize de teşekkür ederiz. AFAT a teslim edilecek yardımlarımız gereken yerlere iletilecek. “ dedi. Ve sözü Ak Parti Üsküdar ilçe Başkanı Kaan Pehlivan’a teslim etti.
Kaan Pehlivan Ocak ayında İblid e yardım organizasyonuna başlamıştık fakat geçen hafta maalesef Elazığ ve çevresinde bir deprem yaşandı yardımlar buralarda ihtiyaç sahiplerine gidecek. Kastamonu Soğuksulular bu yardımlarda geri kalmadılar hepsine teşekkür ediyoruz. Hilmi Başkanın selamlarını sizlere iletiyorum. Yardımlarınız depremde zarar görenlere ve savaş mağdurlarına ayrı ayrı teslim edilecek. “ dedi.
Ardından Bilali Habeş cami imamı Mehmet hoca dualar okudu yardımları yapanlara aracı olanlara iyi temennilerde bulundu.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..