![BERK TÜTÜNCÜ CHP İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAY](/upload/resimler/haber/B43_berk-tutuncu-5-arkadaslari-.jpg)
BERK TÜTÜNCÜ CHP İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAY
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
CHP Gençlik Kolları genel Başkan yardımcısı Berk Tütüncü CHP Üsküdar ilçe başkalığına adaylığını 18.Aralık Çarşamba akşamı ilçe merkezi toplantı salonunda kalabalık bir topluluğa yaptığı konuşma ile açıkladı.
BERK TÜTÜNCÜ CHP İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAY
CHP Gençlik Kolları genel Başkan yardımcısı Berk Tütüncü CHP Üsküdar ilçe başkalığına adaylığını 18.Aralık Çarşamba akşamı ilçe merkezi toplantı salonunda kalabalık bir topluluğa yaptığı konuşma ile açıkladı.
Toplantı salonuna sevgi gösterisi içinde giren Berk Tütüncü önce yıllarca emek verdiği Üsküdar gençlik kolları başkanı Sedat Epli ’den bir plaket aldı. Ondan sonra kürsüye davet edildi, konuşmasında “Öncelikle belirtmeliyim ki Trabzon lu bir baba ile Sivas’lı bir annenin çocuğu olarak 1989 da Üsküdar da doğdum. İkisi de çalışma yaşamlarında hep toplumsal mücadelenin içinde olmuş insanlardı bana yaşamımda örnek oldular. Ama ben yıllardır çok daha büyük bir ailenin ferdi oldum o aile ise 90 yaşından fazla olan Cumhuriyet Halk partisidir.
Eğer ilçe başkanı olursam beni ilçe binasında çok az göreceksiniz sizlerle beraber mahalle mahalle sokak sokak sadece seçim dönemlerinde değil her zaman ziyaretler yapacağız. Esnafımızı Sivil toplum örgütlerini spor kulüplerini ziyaret edeceğiz etkinliklerine katılacağız. Ve İBB de elde ettiğimiz başarıyı Üsküdar a da taşıyıp CHP yi Üsküdar da iktidar yapacağız.
Güler yüzümüzü eksik etmeyeceğiz üye sayımız şimdilik 7000 bu sayıyı ikiye üçe katlayacağız. Ben sizlere güveniyorum örgütlenmemizi güçlendireceğiz. Bundan sonraki süreçte örgütümüz ile sık sık buluşarak projelerimizi anlatmaya başlayacağız. Kongre sürecimizin partimize güzellikler getirmesini diliyorum. “dedi.
Adaylık açıklaması sonrası gazetemize yaptığı açıklamada ise şunları söyledi “Bu akşam siz değerli yol arkadaşlarımın destekleri ve katılımı ile Üsküdar İlçe Başkanlığına adaylığımı açıklamış bulunmaktayım. Bugüne hazırlanırken içimdeki heyecan çok yüksekti. Salona giriş yaptığımda yaratmış olduğunuz atmosfer içimdeki heyecanı kat ve kat arttırdı. Bu güzel ortamı bize yaşatan örgütüme çok teşekkür ederim.
Adaylık açıklamam esnasında beni jestleri ile mutlu eden, Buralara gelmemde en büyük katkısı olan Gençlik Örgütümüze sevgilerimi sunuyorum.
Bu özel günde aramızda olan İlçe Başkanımız Sn. Olcay Kurt’a, Belediye Başkan Adayımız Sn. Ahmet Kılıç’a, Gençlik Örgütü Başkanımız Sedat Epli’ye, Belediye Meclis üyelerimize, Gençlik Kolları Genel Merkez Yöneticilerine, Değerli Basın Mensuplarına ve günler öncesinden bugüne hazırlanan çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.”
YAŞAM HİKAYEM
Trabzonlu bir baba ve Sivaslı bir annenin oğlu olarak 1989 yılında İstanbul’da doğdum.
İlköğretimi Evrim Okulları’nda, liseyi ise Üsküdar Lisesi’nde okudum. Kadir Has Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nü derece ile bitirdim.
Cumhuriyet Halk Partisi Üsküdar Gençlik Kolları’nda üniversite döneminde çalışmaya başladım. Gençlik örgütümüzün talebi ile Cumhuriyet Halk Partisi Üsküdar Gençlik Kolları Başkanlığı görevine seçildim.
2013 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra vatani görevimi gerçekleştirmek üzere gençlik örgütü başkanlık bayrağını devrettim. Askerden döndükten sonra en büyük destekçim sevgili eşim Ezgi Açan ile evlendim. Aynı dönemde siyasi danışmanlık görevinde bulundum. 2018 yılında ise Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Yönetim Kurulu’nda Yerel yönetimlerden sorumlu Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundum. 2018 -2019 yıllarında gerçekleşen tüm seçimlerde çeşitli görevler alıp alan çalışmalarında bulundum. Son 10 yıl içinde yapılan ilçe kongrelerimizde, delegelerimizin iradesi ile Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Delegesi ve Kurultay Delegesi seçildim.
CHP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANLIĞINA
NEDEN ADAYIM
Şimdi umutlarımızın ve geleceğimizin güçlü Üsküdar’ını kurmak için yola çıkıyoruz.
Sizin de bildiğiniz gibi, Cumhuriyet Halk Partisi Üsküdar Gençlik Kolları’ndan gelerek örgütün
tozunu yutmuş, mücadelenin her noktasında görev almış bir kardeşiniz, arkadaşınız ve evladınızım.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti'nin temel taşı olan Cumhuriyet Halk Partisi saflarında hizmet etmekten her zaman onur ve gurur duydum.
Bu yolda, Üsküdar’daki tüm kırgınlıkları gidermek ve tek yürek olmak için,
İçe dönük değil dışa dönük, halkın içinde, halkla omuz omuza ve güçlü bir örgüt inşa etmek için,
Başta kadınlarımızı ve gençlerimizi siyasette daha etkin ve önemli bir yere taşımak için,
İstanbul’da iktidar olan partimizi Üsküdar’da ve genelde de iktidara taşımak için,
Cumhuriyet Halk Partimize gönül vermiş yoldaşlarımızın görüş ve önerileri ile
İlçe Başkanlığına adaylığımı açıklıyorum.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..