![29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ATA-2 DE KUTLANDI](/upload/resimler/haber/CBA_ata-2-sitesi-29-ekim-toreni-6.jpg)
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ATA-2 DE KUTLANDI
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Önce Ata 2 kooperatif yönetimin bir süredir yapımı için uğraştıkları yeni Atatürk heykeli açılış töreni yapıldı ardından kapalı salonda gösteriler yapıldı. Saat 19 da ise site içinde fener alayı düzenlendi.
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ATA-2 DE KUTLANDI
Önce Ata 2 kooperatif yönetimin bir süredir yapımı için uğraştıkları yeni Atatürk heykeli açılış töreni yapıldı ardından kapalı salonda gösteriler yapıldı. Saat 19 da ise site içinde fener alayı düzenlendi.
Ata 2 Koop. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gülaydın ve Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Zekiye Hoca’nın da birer konuşma yaptığı toplantıda ayrıca şiirler okundu, toplantıya katılan genç yaşlı herkes gurur ve gözyaşları içerisinde duygu ve düşüncelerini dile getirdi.
Başkan Gülaydın yaptığı konuşmada “ Yönetim olarak ATA2’lilerle birlikte 29 Ekim’i her geçen gün daha büyük bir katılımla kutluyor olmanın coşkusunu yaşadık. Önce uzun zaman önce verdiğimiz bir sözü tuttuk, ATA2 KONUTLARINA yakışır, çağdaş bir Atatürk Anıtı ile aydınlattık çevremizi. Mustafa Kemal Atatürk’ü, Cumhuriyetin değerlerini unutmayan, devrimlerine sahip çıkan ve yaşatan tüm ATA2’lilere teşekkür ederiz?“
Törenin sonunda ise başkanın ATA2’lilere bir armağanı olarak İş Bankası yayınlarının 600 sayfalık GENÇLER İÇİN FOTOĞRAFLARLA NUTUK kitabı dağıtıldı.
Tören sonrası ise Kapalı Spor Salonunda coşkulu bir kutlama programı ve ikramlar vardı. Final Okulları ve ATA2 Yönetimi işbirliği ile düzenlenen eğlenceler sırasında ilk ve ortaokul koroları, halk oyunları gibi sahne gösterilerin yanı sıra sanatçı Öner Bodur da şarkılarıyla katılımcıları coşturdu.
Törenin ardından ise meşaleler yandı ve artık gelenekselleşen ATA2 Fener Alayı ile 29 Ekim kutlama programı marşlarla sonlandırdı.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..