![CUMHURİYET BAYRAMINDA HAVAİ FİŞEKLER ÜSKÜDARI BÜYÜLEDİ](/upload/resimler/haber/D3B_uskudar-cumhuriyet-bayrami-kutlamalari--1.jpg)
CUMHURİYET BAYRAMINDA HAVAİ FİŞEKLER ÜSKÜDARI BÜYÜLEDİ
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
İBB’nin 28 Ekim’de Taksim ve Sultan Ahmet’te başlattığı Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, 29 Ekim’de Üsküdar başta olmak üzere tüm ilçelere yayıldı
CUMHURİYET BAYRAMINDA HAVAİ FİŞEKLER ÜSKÜDARI BÜYÜLEDİ
İBB’nin 28 Ekim’de Taksim ve Sultan Ahmet’te başlattığı Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, 29 Ekim’de Üsküdar başta olmak üzere tüm ilçelere yayıldı. İstanbulluların ay yıldızlı bayraklarla büyüttükleri cumhuriyet ve demokrasi coşkusu meydanlara sığmadı. “Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Demokrasi” ilkesi çerçevesinde yapılan etkinliklerde, bu sihirli cümleler Ekrem İmamoğlu ile vatandaşların dilinden hiç düşmedi.
Kutlamaların ikinci gününde etkinliklerin merkezi Üsküdar Salacak sahiliydi. Üsküdar Meydanı’ndan Harem’e kadar trafiğe kapatılan geniş sahil yolunu hınca hınç dolduran on binlerce vatandaşın elindeki Türk bayrakları, alanı adeta kırmızı beyaza boyadı. Sahilde boş yer bulamayan vatandaşlar, çevredeki restoran ve kafeler ile denizdeki teknelerden şenliğe ortak oldular. Cumhuriyet ve demokrasi heyecanı, ellerindeki al yıldızlı bayrakları büyük bir coşkuyla sallayan vatandaşların gözlerinden okunuyordu.
Kurulan irili ufaklı sahnelerde gece boyunca devam eden müzik dinletileri, katılımcılara milli bayram kutlamanın hazzını yaşattı. DJ performansı ile başlayan coşku, İBB Kent Orkestrası’nın sahne almasıyla arttı. Ali Atay, Ata Türküleri ile geceye renk kattı. Başta Cumhuriyet valsi olmak üzere Moonstar Anadolu Dansları, break dans performansı, Swing İstanbul Lindy Hop dans performası gibi etkinler kutlamaları farklı bir boyuta taşıdı.
Şemsipaşa ve Harem’deki küçük sahnelerde de İBB Mehteran Takımı, İBB Türk Sanat Müziği Topluluğu, İBB Türk Halk Müziği Topluluğu, İBB Oda Müziği Topluluğu, Mazlum Çimen, Atılgan Nalıncıoğlu, Sanat Deliorman, BAU Polifonik Koro ve Pınar Günay dinleyicilerle buluştu.İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte etkinliğe katılarak Cumhuriyet coşkusuna ortak oldu. İstanbulluların İmamoğlu sevgisi, Başkan’ın meydana giriş ve çıkışında büyük yoğunluğa sebep oldu. Ulaşabildiği vatandaşların tek tek elini sıkıp selfie çektiren Ekrem İmamoğlu, çocuklara ayrı bir ilgi gösterdi. İmamoğlu çiftine edebiyatçı Sunay Akın ile İBB Genel Sekreteri Yavuz Erkut, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Şengül Altan Arslan ve İBB Sözcüsü Murat Ongun da eşlik etti.
İmamoğlu: “Milli bayramları kutlamayı özlemiştik”
Salacak sahilinden geniş kalabalığa ve sosyal medya üzerinden milyonlara hitap eden Ekrem İmamoğlu, “Milli bayramları kutlamayı özlemiştik. Cumhuriyete sahip çıkmak, onu demokrasiyle bütünleştirmek demektir. İkisi bir arada çok güzledir. Onun için, ‘Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın demokrasi’ diyoruz. 29 Ekim kırmızı çizgimizdir. 29 Ekim, özgürlüğe ve eşitliğe inanan, birlikte ve kardeşçe yaşamayı hedefleyen bu milletin en değerli, en anlamlı, en milli günüdür. 29 Ekim bizim birliğimizin, kardeşliğimizin, hep birlikte var oluşumuzun bayramıdır” diye konuştu.Gecenin sonunda deniz yüzeyinde yapılan su, ışık, lazer ve pyro gösterisi ile Kız Kulesi açıklarında gerçekleştirilen havai fişek gösterisi, Cumhuriyet coşkusunu İstanbul semalarına taşıdı. Cep telefonlarına sarılan vatandaşlar, fotoğraf ve videolarıyla Boğaziçi’ne yayılan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamasını ölümsüzleştirdi.
Adalar’dan Eyüpsultan’a herkes aynı coşkuyu hissetti
Bu yıl ilk defa Adalar’dan Eyüpsultan’a ilçelere yayılan konserlerle cumhuriyet coşkusu 16 milyon yurttaş tarafından hissedildi. Adalar’da kutlamaların adresi, Golden Horn Brass nefesli beşlisi konseri eşliğinde Büyükada sahili oldu. Tuzla’da Gece Yolcuları, Ümraniye Meydanı’nda Fettah Can, Sancaktepe’de Elif Buse Doğan, Güngören’de Resul Dindar, Gaziosmanpaşa’da İlhan Şeşen, Eyüpsultan’da Fatih Erkoç, Çatalca’da Gökçe, Bakırköy’de ise Balık Ayhan, Fasa Fisa Orkestrası ve Dans Ekibi sahne alarak Cumhuriyet coşkusunu şehrin sathına yaydı.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..