ATA 2 KOOPERATİFİ ŞAHSA YAZILI TAPULARI DAĞITMAYA BAŞLADI
Tasfiye halinde ATA 2 Konut Yapı Yönetim Kurulu başkanı Ahmet Gülaydın yaşanan gelişmelerden memnun olarak ortaklara şöyle seslendi ;
ATA 2 KOOPERATİFİ ŞAHSA YAZILI TAPULARI DAĞITMAYA BAŞLADI
İmar Barışı ile başlanan bireysel tapu alım çalışmaları büyük emekler sarf edilerek bu günlere gelindi. 2-B den kurtarılan arsa tapuları önce imar planına göre ada tapularına oradan da yapılan ölçümler sonucu bina tapularına dönüştürüldü.
Tasfiye halinde ATA 2 Konut Yapı Yönetim Kurulu başkanı Ahmet Gülaydın yaşanan gelişmelerden memnun olarak ortaklara şöyle seslendi ;
Değerli Üyeler,
Belediye tarafından sisteme girilerek rayiç bedel belgeleri teslim edildikçe tapuya göndermeye devam ediyoruz.
Bugün (26.Ağustos) itibarı ile tapuların üyelerimize devirleri başladı. Bugün 400 tapunun devri tamamlandı ve elimize geldi. Üzülerek şunu da belirtelim ki, bu sayı 500 olacaktı. Ancak bakiye borçları bulunan ya da evraklarını teslim etmeyen üyelerin başvurularını yapamadığımızdan çok daha az tapunun devri tamamlanabildi.
Belgelerini ve ödemelerini tamamlayan üyelerin devir işlemleri bittikten sonra, yeni ödeme yapan ve evraklarını teslim eden üyelerin tapu devirlerini yapmaya devam edeceğiz.
Her başvuru listesi için ücret alınmaktadır. Buna ek olarak kooperatif yöneticilerinin her tapu devir işlemi için imza vermeye gitmeleri gerekmektedir. Bu nedenle ödemelerini ve evraklarını geç getiren üyelerin işlemleri anında yapılamayacak, makul bir sayıya ulaştığı zaman toplu olarak yapılacaktır.
Tapu devirleri tamamlanan üyelerin listeleri ve tapuların ne şekilde üyelere teslim edileceği sizlere İnternet ortamında ve telefonlarınıza gönderilecek SMS mesajları ile bildirilecektir.
Lütfen Kooperatifi arayıp ya da bizzat gelerek tapu durumunu sormayınız. Çok yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Bizim bilgilendirmemizi bekleyiniz.
Tapuların tümünü dağıtıp, kooperatifi fesih edeceğiz. Harcanan her kuruşu dekontları ile üyelerle paylaşmaya devam edeceğiz.
Ata-2'liler bir araya gelip neyi nasıl yapacaklarına hep birlikte karar verecekler.
Tapularımız hepimize hayırlı olsun!
3.Eylül de 299 6.Eylül de 294 ortağın daha bireysel isme yazılı tapuları kooperatif merkezine ulaştı diğerleri de zamanla tamamlanacak. Aslında ATA 2 bunu başarırken bireysel tapu konusunda çalışmalar sürdüren çevremizde bulunan pek kooperatife de örnek oluyor.
Umarız onlar da var olan sorunlarını aşarlar ve bu mutlu sona ulaşırlar, Çengelköy Gazetesi olarak yıllar süren bu mülkiyet sorunlarında tüm emeği geçenleri kutlarız.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..