ÇENGELKÖYSPOR’DA BAŞKANIMIZ KARARINI VERDİ...

ÇENGELKÖYSPOR’DA BAŞKANIMIZ KARARINI VERDİ...

Tarih 01 Ağustos 2019, 16:54 YazdırBu haberi yazdır

Üsküdar’ın BAL’da tek temsilcisinin Başkanı İsmet Özay, ‘Çengelköyspor ligde olacak mı, olmayacak mı?’ sorusunun cevabını verdi?

ÇENGELKÖYSPOR’DA BAŞKANIMIZ KARARINI VERDİ...

 

Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Çengelköyspor’da yaşanan tüm krizler ve Başkan İsmet Özay’ın yalnız kalması, yeşil-beyazlı Kulüpte ciddi bir belirsizliğe yol açmıştı.


Türkiye Futbol Federasyonu’nun, 10’uncu yılına giren Bölgesel Amatör Lige katılım için ilan ettiği son günde yeşil-beyazlı Kulüp kararını verdi. Üsküdar’ın BAL’da tek temsilcisinin Başkanı İsmet Özay, ‘Çengelköyspor ligde olacak mı, olmayacak mı?’ sorusunun cevabını verdi?

 

“Üsküdar Belediyesi destek olmadı”



Açıklamasında Üsküdar Belediyesine sitem eden ve ‘Çengelköy’de kriz çözülmedi’ ifadesini kullanan Başkan Özay, sitemize yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “7 yıldır tek başıma Kulübümüzü ayakta tutmaya çalıştım. Verilen ve verilmeyen destekleri tüm amatör camia biliyor. Bugün Bölgesel Amatör Lige katılan birçok takım kendi belediyelerinden çok ciddi destekler alıyorlar. Bu rakamlar 250-300 bin TL’lerden 1.500.000 TL’ye kadar ulaşıyor. Geçen yıl Çengelköyspor Kulübünün Üsküdar Belediyesinden aldığı para sadece 6.000 TL Sporcularımızın içtiği bardak suyu dahi para ile alıyoruz. Gerisini siz düşünün.


 

Beylerbeyi Stadını kullanmamıza izin vermediler



Kendisine bu süreçte destek çıkılmadığı için üzüldüğünü aktaran Başkan Özay, “Beylerbeyi 75.Yıl Stadını 3 yıldır herkesin çok iyi bildiği malum nedenlerden dolayı kullanamadık. Bu sezon için bir başvuru yaptık ve 2. Başkanımız Kenan Birinci; Salı günü Beylerbeyi Stadını kullanabilmemiz için Üsküdar Belediyesi yetkilileri ile bir görüşme yaptı. Aldığı cevap ise “Beylerbeyi Stadını biz Vakıflar Müdürlüğüne geri verdik” şeklinde oldu.


 

“İyi gün dostları kafalarını kuma gömdüler”



Bunların dışında beni asıl üzen şey ise semtimizin gerçekten takımımıza sahip çıkmıyor olmasıdır? Kimseye kızgın değilim ancak çok kırgınım. 3 gün önce Ligden çekilme kararı aldım. Açıklama yaptım ancak nedense söylediklerimi hiç kimse üzerine almadı. Takımın durumunu sorması gereken iyi gün dostları kafalarını kuma gömüp çıkarmadılar. Sadece 1 kişi gelişmeleri merak etti, bizim yanımızda oldu; Bu kişi de Aydın Başaran’dır? Kendisine verdiği manevi destek için çok teşekkür ediyorum. Çok isterdim ki, Üsküdar Belediye Başkanı Sayın Hilmi Türkmen arayıp sorsun, ‘neden böyle bir karar aldınız?’ desin. “Çengelköyspor için ne yapabiliriz?” desin. Ama maalesef her zamanki gibi soran olmadı. Bundan sonra Üsküdar Belediyesinin vereceği hiçbir desteği almayacağız.

 

“Talipli çıksaydı bedelsiz verecektim”



Son olarak şunu ifade etmek istiyorum, TFF Amatör İşler Müdürlüğü BAL Departmanı’na katılım evrakını gönderdim. Çengelköyspor bu sezonda BAL’a devam ediyor. Bu güzide Kulübü İsmet Özay olarak tek başıma da olsam götürebildiğim yere kadar götüreceğim. Bazı insanlar benim için ‘Başkan her yıl bırakacağım diyor sonra devam yine ediyor gibi’ cümleler kuruyorlar. Ne kadar ciddi olduğumu Haziran ayı içerisinde herkese gösterdiğimi sanıyorum. Çengelköyspor’a talip olan çıksaydı bedelsiz olarak Bölgesel Amatör Lig takımını verecektim. Bu yüzden hiç kimse beni ve kulübümü sorgulamaya kalkmasın.

 

Bu haber 2472 defa okunmuştur.
Facebook  Twitter  FriendFeed  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
DİĞER HABERLER