![ÇENGELKÖYSPOR’DA BAŞKANIMIZ KARARINI VERDİ...](/upload/resimler/haber/9A9_ismet-ozay-cengelkoyspor.jpg)
ÇENGELKÖYSPOR’DA BAŞKANIMIZ KARARINI VERDİ...
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Üsküdar’ın BAL’da tek temsilcisinin Başkanı İsmet Özay, ‘Çengelköyspor ligde olacak mı, olmayacak mı?’ sorusunun cevabını verdi?
ÇENGELKÖYSPOR’DA BAŞKANIMIZ KARARINI VERDİ...
Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Çengelköyspor’da yaşanan tüm krizler ve Başkan İsmet Özay’ın yalnız kalması, yeşil-beyazlı Kulüpte ciddi bir belirsizliğe yol açmıştı.
Türkiye Futbol Federasyonu’nun, 10’uncu yılına giren Bölgesel Amatör Lige katılım için ilan ettiği son günde yeşil-beyazlı Kulüp kararını verdi. Üsküdar’ın BAL’da tek temsilcisinin Başkanı İsmet Özay, ‘Çengelköyspor ligde olacak mı, olmayacak mı?’ sorusunun cevabını verdi?
“Üsküdar Belediyesi destek olmadı”
Açıklamasında Üsküdar Belediyesine sitem eden ve ‘Çengelköy’de kriz çözülmedi’ ifadesini kullanan Başkan Özay, sitemize yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “7 yıldır tek başıma Kulübümüzü ayakta tutmaya çalıştım. Verilen ve verilmeyen destekleri tüm amatör camia biliyor. Bugün Bölgesel Amatör Lige katılan birçok takım kendi belediyelerinden çok ciddi destekler alıyorlar. Bu rakamlar 250-300 bin TL’lerden 1.500.000 TL’ye kadar ulaşıyor. Geçen yıl Çengelköyspor Kulübünün Üsküdar Belediyesinden aldığı para sadece 6.000 TL Sporcularımızın içtiği bardak suyu dahi para ile alıyoruz. Gerisini siz düşünün.
Beylerbeyi Stadını kullanmamıza izin vermediler
Kendisine bu süreçte destek çıkılmadığı için üzüldüğünü aktaran Başkan Özay, “Beylerbeyi 75.Yıl Stadını 3 yıldır herkesin çok iyi bildiği malum nedenlerden dolayı kullanamadık. Bu sezon için bir başvuru yaptık ve 2. Başkanımız Kenan Birinci; Salı günü Beylerbeyi Stadını kullanabilmemiz için Üsküdar Belediyesi yetkilileri ile bir görüşme yaptı. Aldığı cevap ise “Beylerbeyi Stadını biz Vakıflar Müdürlüğüne geri verdik” şeklinde oldu.
“İyi gün dostları kafalarını kuma gömdüler”
Bunların dışında beni asıl üzen şey ise semtimizin gerçekten takımımıza sahip çıkmıyor olmasıdır? Kimseye kızgın değilim ancak çok kırgınım. 3 gün önce Ligden çekilme kararı aldım. Açıklama yaptım ancak nedense söylediklerimi hiç kimse üzerine almadı. Takımın durumunu sorması gereken iyi gün dostları kafalarını kuma gömüp çıkarmadılar. Sadece 1 kişi gelişmeleri merak etti, bizim yanımızda oldu; Bu kişi de Aydın Başaran’dır? Kendisine verdiği manevi destek için çok teşekkür ediyorum. Çok isterdim ki, Üsküdar Belediye Başkanı Sayın Hilmi Türkmen arayıp sorsun, ‘neden böyle bir karar aldınız?’ desin. “Çengelköyspor için ne yapabiliriz?” desin. Ama maalesef her zamanki gibi soran olmadı. Bundan sonra Üsküdar Belediyesinin vereceği hiçbir desteği almayacağız.
“Talipli çıksaydı bedelsiz verecektim”
Son olarak şunu ifade etmek istiyorum, TFF Amatör İşler Müdürlüğü BAL Departmanı’na katılım evrakını gönderdim. Çengelköyspor bu sezonda BAL’a devam ediyor. Bu güzide Kulübü İsmet Özay olarak tek başıma da olsam götürebildiğim yere kadar götüreceğim. Bazı insanlar benim için ‘Başkan her yıl bırakacağım diyor sonra devam yine ediyor gibi’ cümleler kuruyorlar. Ne kadar ciddi olduğumu Haziran ayı içerisinde herkese gösterdiğimi sanıyorum. Çengelköyspor’a talip olan çıksaydı bedelsiz olarak Bölgesel Amatör Lig takımını verecektim. Bu yüzden hiç kimse beni ve kulübümü sorgulamaya kalkmasın.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..