![BÖLGEMİZİN MUHTARLARI KİM OLDU](/upload/resimler/haber/BZ9_kuleli-muhtarlari.jpg)
BÖLGEMİZİN MUHTARLARI KİM OLDU
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Üsküdar ve Türkiye de 31.Mart Yerel seçimlerinde muhtarlarımıza da seçtik işte listesi.
BÖLGEMİZİN MUHTARLARI
Kuleli mahallesi muhtar adayları Metin Karadağ , İsmail Şimşek, Kenan Birinci seçim günü bir araya gelerek bu fotoğrafta yer aldılar. Kazanan bir kişi olacak bir kişi muhtar olacak ama bu görüntü herkese örnek olacak bir görüntü.
Mahallelerimiz güzel ama bazı sorunları da var bunları elele vermeden birlik olmadan çözmek olanaksız, demek ki ne yapmalı rakip de olsak yarışa da girsek birbirimize gülümsemeli hoşgörülü olmalıyız.
Üsküdar ve Türkiye de 31.Mart Yerel seçimlerinde muhtarlarımıza da seçtik işte listesi.
Çevremizde ki mahallelerde değişmeden kalan muhtarlar
1.KULELİ Kenan Birinci
2.ÇENGELKÖY Can Cumurcu
3.BAHÇELİEVLER Zekiye Hoca
4.GÜZELTEPE Yıldırım Yazıcıoğlu
5.Kandilli Esma Okan
6.BEYLERBEYİ Ali Kaya İpek
7.KISIKLI Erkan Kalkan
8.KİRAZLITEPE Nazmi Yamaç
9. KÜPLÜCE Esat İri
10.FERAH Şefik Gülten
11.Kuzguncuk Ali Faik Kaptan
Değişenler
12.YAVUZTÜRK Ramazan Çukurkaş
13.KÜÇÜKSU Nilgün Atasoy
14.MEHMET AKİF ERSOY Nevzat Ay
Sonsöz ; Yavuztürk mahallesinde ilk üç aday 5800 5500 5100 adet oylar ile sıralandılar Bahçelievler’de Zekiye Hoca 5600 oy aldı bu tip mahalleler ile köylerde 30 40 oy alarak muhtar olanların bir farkı olmalı.
Örneğin 1000 seçmeni olan mahalle muhtarı ile 10.000 seçmeni olan mahalle ile 200 seçmeni olan köy muhtarlarının maaşları arasında bir fark olmalı. Köylere muazzam bir seçmen taşıması oldu zira köy muhtarı da 20.000 seçmenli şehir muhtarı da 1912 TL maaş almakta . Köylerde bu rakam çok yüksek olup fuzuli bir geçim kapısı haline gelmiştir. Şehirlerde ki muhtarlar ise eleman çalıştırmaktadır maaş sigorta ödemektedir.
Ve en önemlisi sandıklarda pusulalar karışmakta sorun çıkarmaktadır. Aynı parti seçimi gibi ortak pusulaya geçilmelidir. Yıllar önce azalar ve muhtar pusulaları ayrıydı sorun daha büyüktü neyse ki o düzeldi artık, muhtarlık seçim sistemi yenilenmeli ve aldıkları maaşlar nüfusa göre ayarlanmalı.
Belediye başkanları bile nüfus aralıklarına göre maaş almaktalar.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..