![ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MURAT KURUM ÜSKÜDAR’DA HİLMİ TÜRKMEN'İN KONUĞUYDU](/upload/resimler/haber/8E7_10283-cevre-ve-sehircilik-bakani-murat-kurum-uskuda-uskudar-fotogaleri_800x600.jpg)
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MURAT KURUM ÜSKÜDAR’DA HİLMİ TÜRKMEN'İN KONUĞUYDU
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Üsküdar’da bir takım buluşmalara katıldı. İlk olarak Valide Sultan Gemisi’nde öğrencilerle buluşan Kurum daha sonra Üsküdar Belediyesi’nde bulunan Mavi Salon’da Üsküdar’da bulunan Mahallelerin Muhtar Adayları ile buluştu
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MURAT KURUM ÜSKÜDAR’DA HİLMİ TÜRKMEN'İN KONUĞUYDU
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Üsküdar’da bir takım buluşmalara katıldı. İlk olarak Valide Sultan Gemisi’nde öğrencilerle buluşan Kurum daha sonra Üsküdar Belediyesi’nde bulunan Mavi Salon’da Üsküdar’da bulunan Mahallelerin Muhtar Adayları ile buluştu.
Ardından “Kadınlar Şehri Konuşuyor” etkinliğine katılan Bakan Kurum daha sonra Üsküdar’da esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Programlarda Bakan Kurum’a Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’de eşlik etti.
Burada konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Üsküdar Kirazlıtepe'de tapu sorunun 57 yıldır çözülmediğini belirterek, "Kirazlıtepe bölgesinde bakanlık olarak belediyemizle işbirliği içinde yapım işine giriyoruz ve yapım sürecini başlatıyoruz. İnşallah önümüzdeki hafta Kirazlıtepe'de temeli atacağız.” dedi.
Daha sonra Bağlarbaşı Nevmekân’da AK Parti İstanbul Kadın Kolları tarafından düzenlenen "Kadınlar Şehri Konuşuyor" etkinliğine katılan Kurum, AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Kalender İlhan'ın moderatörlüğünde katılımcıların sorularını yanıtladı.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayan Kurum, "AK Parti iktidarları döneminde kadınların istihdama katkısı da çok fazla oldu. 2004'te bu oran yüzde 20'ydi. Şimdi yüzde 35 seviyelerine kadar geldi. Bu çok sevindirici." dedi.
Bakan Kurum ve Başkan Türkmen etkinliklerin ardından Üsküdarlı esnaflara ziyarette bulundu.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..