![YILMAZ BAYAT: “ÜSKÜDAR’IN YÖNETiM ANLAYIŞI DEĞİŞMELİ”](/upload/resimler/haber/A28_yilmaz-bayat-muhtar-bulusmasi-uskudar--2.jpeg)
YILMAZ BAYAT: “ÜSKÜDAR’IN YÖNETiM ANLAYIŞI DEĞİŞMELİ”
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Üsküdar’ın mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Saadet Partisi Üsküdar Belediye Başkan Adayı Yılmaz Bayat, Üsküdar'da yönetim anlayışının değişmesi gerektiğini söyledi
YILMAZ BAYAT: “ÜSKÜDAR’IN YÖNETiM ANLAYIŞI DEĞİŞMELİ”
Üsküdar’ın mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Saadet Partisi Üsküdar Belediye Başkan Adayı Yılmaz Bayat, Üsküdar'da yönetim anlayışının değişmesi gerektiğini söyledi. Toplantıda muhtarların sorularını yanıtlayan Bayat, Üsküdar’ın uzun yıllardır devam eden kentsel dönüşüm sorununu da çözeceklerini belirtti.
Üsküdar’ın sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıda muhtarlara hitap edenSaadet Partisi Üsküdar Belediye Başkan Aday Yılmaz Bayat, belediyecilikte yönetim anlayışının kökten değişmesi gerektiğini söyledi. Dürüst ve şeffaf belediyecilik anlayışına geçilmesi gerektiğini vurgulayan Bayat, “Belediye başkanlarının halkı yönetmek gibi bir görevi yoktur. Belediyeciliğin asli görevi hizmet etmektir. Üsküdar Belediyesi Üsküdar halkının olmalıdır.” şeklinde konuştu.
Ehliyet ve liyakatın kendileriiçin önemini vurgulayan Bayat, "Yönetime geldiğimizde işleri her zaman ehline vereceğiz. Parti, akrabalık gibi bağları göz önünde tutmayacağız. Üsküdar, her biri kendi alanında uzman nitelikli insanların yaşadığı bir yer. Bu vatandaşlarımızdan istifade etmemiz gerekiyor.” dedi.
"Sadece Halkımızın Menfaatini Gözeteceğiz"
Yerel yönetimlerde katılımcı demokratik bir sistemin benimsenmesi gerektiğini belirten Bayat, “Göreve geldiğimiz zaman belediyede halk meclisleri kuracağız. Danışma meclislerimiz olacak. İstişarede bereket vardır. Vatandaşlarımızın hak ve hukukunu koruyacağız. Sadece halkımızın menfaatlerini gözeteceğiz.” diye konuştu.
Üsküdar için yeni bir vizyon çizilmesi gerektiğini söyleyen Bayat, yerel yönetimlerde şeffaflığın önemine dikkat çekerek, “Bugün mevcut belediye yönetimin internet sitesine girdiğimizde belediyenin yaptığı harcamaları göremiyoruz. Kime, hangi ihalenin kaç paraya verildiğini bilmiyoruz. Vatandaşlarımızın refahı için yeni, bambaşka bir vizyon çizmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.
"Kentsel Dönüşümdeki Sorunları Biz Çözeceğiz"
Mahalle muhtarlarının sorularını yanıtlayan Bayat, Üsküdar’daki imar sorununa dikkat çekerek güvenilir bir kentsel dönüşüm projesinin uygulanması gerektiğini söyledi. Yılmaz Bayat,bu konuda mevcut yönetimi de eleştirdi: “AKP’li belediye halka verdiği sözleri tutmuyor. En temel sorunlarımızdan biri kentsel dönüşüm. Özellikle merkez mahallelerimizde çok sayıda eski ve kayıt dışı bina bulunuyor. Binalar birbirlerine dayanarak ayakta duruyor. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği hiçe sayılıyor. Bu yüzden adil ve güvenilir bir kentsel dönüşüm projesine ihtiyacımız var." Toplantı soru cevap bölümüyle son buldu.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..