![ÜSKÜDAR BİSİKLETLİLERİ ÇANAKKALE ŞEHİT VE GAZİLERİNİ ANIYOR](/upload/resimler/haber/CCD_17-mart-canakkale-sehit-karacaahmet--bisiklet.jpeg)
ÜSKÜDAR BİSİKLETLİLERİ ÇANAKKALE ŞEHİT VE GAZİLERİNİ ANIYOR
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Üsküdar’ın Bisikletlileri Karacaahmet Mezarlığı’nda Defnedilen ve Mezar Yerleri Zamanla Belirsiz Hale Gelen Çanakkale Şehitlerimize Vefa Borcunu
Üsküdar’ın Bisikletlileri Karacaahmet Mezarlığı’nda Defnedilen ve Mezar Yerleri Zamanla Belirsiz Hale Gelen Çanakkale Şehitlerimize Vefa Borcunu Ödemek ayrıca Şanlı Kahramanlıklarına Yakışır Bir Makam İnşa Edilmesi Konusuna Dikkat Çekmek Maksadıyla 17 Mart 2019 Tarihinde Bisiklet Turu Gerçekleştirmeye Hazırlanıyor.
Üsküdar Bisiklet Platformu (ÜSBİP) öncülüğünde 17 Mart 2019 Pazar günü düzenlenecek ‘ Üsküdar Çanakkale Şehitlerini Anıyor’ turu ile Karacaahmet Mezarlığı’na defnedilen fakat zamanla yanlış istimlak uygulamaları nedeniyle mezar yerleri belirsiz hale gelen Kahraman Çanakkale Şehit ve Gazilerimizi anmak ve Şanlı Kahramanlıklarına yakışır bir Makam yapılması konusuna dikkat çekmek maksadıyla Karacaahmet Mezarlığı içinde bulunan Şehitlik Camii önünde dua edip ardından açıklama yapmayı planlıyor.
1916-1918 yılları arasında 1.Dünya Savaşı Çanakkale cephesinde yaralanarak tedavi amacıyla İstanbul Haydarpaşa Hastanesi ve civarında ki hastanelere getirilen Kahraman Askerlerimiz Şehit olmaları ile ardından en yakın yere yani Karacaahmet Mezarlığı’na defnedilmişlerdir. Bugün Kahraman Şehitlerimizin mezar yerleri belli değildir. Bunun sebeplerinden biri savaş döneminde resmi kayıtların düzgün tutulamayışıdır. Ancak en büyük tahrip 1970’li yıllarda yapılan yol istimlak çalışması olmuştur. Günümüze ulaşabilen Kahraman Şehitlerimiz adına bir kitabe de mezarlık dış duvarının Selimiye tarafına doğru bakan kısmında herkesin önünden geçtiği bir noktada bulunmaktadır. ÜSBİP ailesi olarak vefa borcumuzu ödemek ve şükranlarımızı sunmak adına bugüne özel formalarımızı giyerek Üsküdar Meydanı’ndan 17 Mart 2019 Pazar günü saat 10:30 da hareketle ana caddelerden geçerek Karacaahmet Mezarlığı’nın 2. adasında bulunan Şehitlik Camii önüne geleceğiz. Duamızı etmemizin akabinde saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunmasından sonra Kitabenin koruma altına alınması ayrıca Şanlı Kahramanlarımıza yakışır bir makam yapılması talebimizi açıklayıp ziyaretimizi sonlandıracağız.
Üsküdar Bisiklet Platformu (ÜSBİP) hakkında
Üsküdar Bisiklet Platformu 2018 yılında Üsküdar’da ikamet eden bisikletlilerin bir araya gelmesi ile kurulmuştur. Amacı bisiklet sporunu ve kültürünü topluma sevdirmek ayrıca bunu yaparken aynı zamanda bisiklet sporunun branşlarında başarı elde etmektir.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..