![Huzur içinde Yat Nejat Ağbi...](/upload/resimler/haber/Z7E_muaffak-nejat-ozturk.jpg)
Huzur içinde Yat Nejat Ağbi...
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
24.Şubat günü Muvaffak Nejat Öztürk sevenlerinin yoğun bir şekilde doldurduğu Çengelköy Kerime Hatun Camiinde yapılan cenaze töreni sonrası Çengelköy mezarlığına defnedildi.
Huzur içinde Yat Nejat Ağbi...
24.Şubat günü Muvaffak Nejat Öztürk sevenlerinin yoğun bir şekilde doldurduğu Çengelköy Kerime Hatun Camiinde yapılan cenaze töreni sonrası Çengelköy mezarlığına defnedildi.
Çengelköy Musiki cemiyetinin kurucusu şefi bestekar müzisyen Muvaffak Nejat Öztürk 11.Kasım günü korosu ile yaptığı son konserde bestelediği şarkıları seslendirip gönülleri kazanmıştı. Türk sanat müziğini ciddiye alan sahne ciddiyeti olan sevilen bir sanatçıydı.
Nereden bilecektik ki son konser son şarkılarmış. Sanatçılar vefat eder ama sesler besteler şarkılar söylendikçe onlar anılırlar. Hele hele onun gibi saygılı hoşsohbetli birisi asla unutulmaz. Huzur içinde yat Çengelköy’ün yakışıklısı Nejat ağbi.
İstanbul kar içindeydi hava soğuktu ama sevenleri bir an olsun onu cenazesinde yalnız bırakmadı, eşinin ailesinin gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı. Allah rahmet eylesin?
İnsan haber yazarken ağlar mı ? Seni unutmayacağız?
Muvaffak Nejat Öztürk Kimdir ?
1955 Çengelköy doğumlu, Üsküdar Musiki Cemiyeti, İstanbul Belediye Konservatuvarı kökenli Emin Ongan, Melahat Pars, Amir Ateş, Fahrettin Erkinsoy, Kanuni İsmail Hakkı Üstünkaya, Kanuni İsmail Şençalar gibi büyük ustaların rahle-i tedrisinden geçmiş, 33 yıl Devlet Memuriyeti yapmış, 1994 de emekli olmuş, 37 yıldır Nil Alev Öztürk hanımefendi ile evli, biri kız, biri erkek 2 evlat sahibi bir baba. Türk Musikisi sevdalısı, Musiki konusunda hassas bozulmaya karşı ve doğru öğrenilmesi için çaba harcayan birisidir.
Çengelköy Musiki Cemiyetinde yetişen öğrencileri sayamayacağımız kadar çok, bunun yanında TRT repertuarına giren girmeyen pek çok bestesi bulunmakta.
Muvaffak Nejat Öztürk -çengelköy musiki cemiyeti
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..