![Başkan Türkmen imar hususunda yeni seçim sloganını da açıkladı;](/upload/resimler/haber/678_10086-kandilli-kuleli-ve-kucuksu-mahalle-bulusmalar-20190210010718-uskudar-fotogaleri_800x600.jpg)
Başkan Türkmen imar hususunda yeni seçim sloganını da açıkladı; "İMARI BÜYÜTTÜK, PARSELLERİ KÜÇÜLTECEĞİZ."
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Başkan Türkmen, 8 Şubat Perşembe akşamı Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Konferans Salonu'nda Kandilli, Kuleli ve Küçüksu Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.
Başkan Türkmen imar hususunda yeni seçim sloganını da açıkladı; "İMARI BÜYÜTTÜK, PARSELLERİ KÜÇÜLTECEĞİZ."
Başkan Türkmen, 8 Şubat Perşembe akşamı Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Konferans Salonu'nda Kandilli, Kuleli ve Küçüksu Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.
Vatandaşlara Mahalle Buluşmaları toplantısında Üsküdar Belediyesi 'nin bugüne kadar gerçekleştirdiği ve Nakkaştepe Millet Bahçesi, Valide Sultan Gemisi, Engelsiz Yaşam Merkezi ve Nevmekân Sahil gibi projelerin de yer aldığı sinevizyon gösterimi yapıldı.
Başkan Türkmen, 3 mahalle ile birarada gerçekleştirilen buluşmada yaptığı konuşmasına, “Sevgili hemşerilerim, komşularım mahalle buluşmamıza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz." diyerek başladı.
Başkan Türkmen daha sonra "İmâr konusunda mahallelerimizden sorular geliyor. Aslına bakarsanız bu konuda işin en zor kısmını geçtik. Buralarda imarı 7.5 kata çıkarttık. Geçtiğimiz seçim vaatlerimizde sizlere 8 kat diye söz vermiştik. Merak etmeyin, bunu unutmuyoruz. Ama 7.5 kat yapabildik, kusurumuza bakmayın. Burada da söz, yetki tamamiyle tapu sahibi olarak sizin. "Başkanım mahallemize kentsel dönüşüm ne zaman gelecek?” diye devamlı olarak sorular alıyorum. Sevgili hemşerilerim buna sizler karar vereceksiniz. Burada karar tapu kimlerin veya kimin ise onun. Tapular hisseli olunca ne yazık ki tek başınıza karar verip, evi yapamıyorsunuz." diye konuştu.
Başkan Türkmen imar hususunda yeni seçim sloganını da açıkladı; "İMARI BÜYÜTTÜK, PARSELLERİ KÜÇÜLTECEĞİZ."
Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen konuşmasının ardından vatandaşlardan gelen soru, dilek ve şikâyetleri dinleyerek istişare etti.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..