![Boğaziçi Cemevi Törenle Açıldı](/upload/resimler/haber/4C3_img_10031.jpg)
Boğaziçi Cemevi Törenle Açıldı
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Boğaziçi Alevi Kültür Derneği yöneticileri son bir yıldır yoğun faaliyetleri sonucu tamamladıkları Cemevi inşaatını bitirdi ve üyelerin yoğun katılımı ile yapılan törenle açılışı gerçekleştirdi.
Boğaziçi Cemevi Törenle Açıldı
Boğaziçi Alevi Kültür Derneği yöneticileri son bir yıldır yoğun faaliyetleri sonucu tamamladıkları Cemevi inşaatını bitirdi ve üyelerin yoğun katılımı ile yapılan törenle açılışı gerçekleştirdi.
Törene Üsküdar Kaymakamı Sefa Demiryürek Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, ak Parti İlçe Başkanı Kaan Pehlivan, CHP İlçe Başkanı Olcay Kurt, İyi Parti İlçe Başkanı Nazlı Aspay Cebeci Sener , DSP İlçe Başkanı Naim Er, belediye meclis üyeleri , CHP Belediye Başkan aday adayları Ahmet Kılıç, Onur Cingil, Erdoğan Altan , Üsküdar Müftüsü Ali Çakmak katıldılar Dernek Başkanı Asker Yıldız konuklara hoş geldiniz diyerek “Cemevi yapımında Emeği geçen başta Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e meclis üyeleri Enver Hacıosmanoğlu ve İbrahim Genç başta olmak üzere meclis üyelerine bağışları ile binayı bitirmemizi sağlayan tüm üyelerimize yönetim kurulu adına teşekkür ederim” dedi.
Hilmi Türkmen “Milletçe en çok ihtiyacımız olan birlik beraberliğimize hizmet edecek böyle güzel bir yapıyı hizmete açmaktan çok memnunum. Burada alevi Sünni hep beraber birlik olacağız. Emeği geçen herkesi kutluyorum,kadın erkek yaşlı genç herkese açık bu kapı can kapısıdır. Hepiniz sağlıcakla kalınız can kardeşlerim.”dedi.
Kaymakam Sefa Demiryürek “Türkiye Cumhuriyeti devletinin bayrağı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa kemal Atatürk ün resmi altında konuşuyoruz ne mutlu bize. Bu ülkeyi kuran unsurlar Alevi Sünni beraber kurdular. Millet olarak birlik beraberlik ve kardeşlik içerisinde yaşamalı ve çocuklarımıza bırakabilmeliyiz. Cami de bizim Cemevi de bizim. Eğer talep gelirse dernek yönetiminden, Halk Eğitim Merkezinden öğretmenlerimiz burada ders kurs çalışması yapabilirler. Emeği geçenleri tebrik ederim hizmetleriniz şimdiden hayırlı olsun.”dedi.
Sefer dede dualar okudu ,Üsküdar Müftüsü Ali Çakmak dua okudu hep birlikte hayırlı olsun dendi.
Ardından toplu halde kurdele kesme töreni yapıldı. Lokmalar dağıtıldı belediye standında ise etli nohutlu pilav dağıtımı yapıldı.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..