ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MURAT KURUM ÜSKÜDAR'DA ÖNEMLİ ZİYARETLERDE BULUNDU

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MURAT KURUM ÜSKÜDAR'DA ÖNEMLİ ZİYARETLERDE BULUNDU

Tarih 17 Ocak 2019, 13:46 YazdırBu haberi yazdır

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Üsküdar Belediyesi tarafından yaptırılan ve tüm İstanbulluların hizmetine sunulan Nevmekân Sahil, Nakkaştepe Millet Bahçesi ve yapımı devam eden Çamlıca Camii'ne ziyaretlerde bulundu

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MURAT KURUM ÜSKÜDAR'DA ÖNEMLİ ZİYARETLERDE BULUNDU

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Üsküdar Belediyesi tarafından yaptırılan ve tüm İstanbulluların hizmetine sunulan Nevmekân Sahil, Nakkaştepe Millet Bahçesi ve yapımı devam eden Çamlıca Camii'ne ziyaretlerde bulundu. Bakan Kurum'a gerçekleştirdiği ziyaretlerde Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen eşlik etti.

 

Öncelikle eşsiz manzarası ile Millet Bahçelerinin en güzel örneklerinden olan Nakkaştepe Millet Bahçesi'ni ziyaret eden Bakan Kurum burada vatandaşlarla sohbet etti. Bakan Kurum, "Üsküdar Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen yeşilin ve mavinin buluştuğu Millet Bahçemiz, halkımızın huzur içerisinde vaktini değerlendirebileceği güzel bir mekân." diye konuştu.

 

Daha sonra İstanbul'un yeni simgelerinden birisi olacak olan Çamlıca Camii'ne ziyarette bulunan Kurum şunları söyledi. "Çamlıca Tepesi'nde 50.000 kişinin namaz kılabileceği, bizim dönemimizde de bir mühür olabilecek ve Anadolu yakasından İstanbul'u selamlayan Çamlıca Camii'yi ziyaret ettik. Bu projenin hamisi Sayın Cumhurbaşkanımıza bu eseri İstanbul'a kazandırdığı için çok teşekkür ediyoruz. İnşallah çok yakında hizmete açacağız." diye konuştu.

 

Bakan Kurum Millet Kıraathanelerinin en güzel örneklerinden biri olarak kabul edilen Nevmekân Sahil’i de gezerek bina ve içindekilere ilişkin bilgi aldı.

 

Bakan Kurum ziyareti sırasında Nevmekân Sahil’de bulunan vatandaşlar ve gençler sık sık sohbet etme imkânı buldu. Özellikle gençlere vakit ayıran Kurum, gençlerle Nevmekân Sahil ve günlük konular üzerine sohbet etti. Bakan Kurum ve Başkan Türkmen aynı zamanda geçtiğimiz günlerde açılışı Nevmekân Sahil'de gerçekleştirilen, Erol Deneç'in "Dünden Bugüne" sergisini de gezdi.

Bu haber 2500 defa okunmuştur.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
DİĞER HABERLER