Üsküdar’da Banduma gecesi düzenlendi
Üsküdar Kastamonu’lular Derneği Banduma Gecesi 29.Aralık akşamı Kirazlıtepe Yaşam Merkezinde gerçekleşti.
Üsküdar’da Banduma gecesi düzenlendi
Üsküdar Kastamonu’lular Derneği Banduma Gecesi 29.Aralık akşamı Kirazlıtepe Yaşam Merkezinde gerçekleşti.
Geceye Milletvekilleri,Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen Üsküdar Belediye Meclis Başkanı Esat Kalay ,CHP İlçe Başkanı Olcay Kurt Meclis Üyeleri ve Sivil Toplum Kuruluşu başkan ve yöneticiler katıldı.
Dernek başkanı Hasan Kuruoğlu “dernek olarak amacımız tüm üyelerimiz arasında birlik ve dayanışmayı ön plana çıkarmak ve dernekler ve federasyonlar arası ortak sorunlarımız çerçevesinde beraberliğimizi artırmaktır. “
Esat Kalay “ Üsküdar Kastamonulular derneği ilçemizin güzide derneklerinden birisidir. Pek çok ilçe köy derneklerinin bir araya gelmesinden çok memnunum” dedi.
İl toplantısında Üsküdar Ak partiden yeniden aday gösterilen Hilmi Türkmen “ yeni dönemde aday gösterilmem sonrası ilk katıldığım STK toplantısı bu oldu 5 yıl önce de aday gösterildiğimde ilk sizin toplantısına gelmiştim inşallah hayırlısı oldur.” Dedi
Bölge milletvekili Osman Boyraz “İstanbul da yaşayan 700.000 aşkın Sivas’lı 600.000 de Kastamonu’lu var bu iyimi kötümü bilemiyorum. Ama sizleri böyle birlik beraberlik içinde görmemden dolayı mutluyum” dedi.
Üsküdar'daki Kastamonu’ların Banduma gecesinde bir araya gelenler lezzetli bandumayı yediler ve bu geleneksel yemeği hazırlayan kadınları alkışlayarak onurlandırdılar. Ardından başlayan müzikli programla katılımcılar eğlendiler.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..