![Onur Cingil Üsküdar’a yakışan belediyecilik anlayışını anlattı](/upload/resimler/haber/32E_onur-cingil-afis.jpg)
Onur Cingil Üsküdar’a yakışan belediyecilik anlayışını anlattı
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Üsküdar’da sadece seçim dönemleri değil her dönem çalışmaları ile tanınan Cingil, Muhtar, esnaf, STK gezileri ile devam etti.
Onur Cingil Üsküdar’a yakışan belediyecilik anlayışını anlattı
CHP Üsküdar Belediye Başkanı Aday Adayı Av. Onur CİNGİL çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Üsküdar’da sadece seçim dönemleri değil her dönem çalışmaları ile tanınan Cingil, Muhtar, esnaf, STK gezileri ile devam etti.
Üsküdar’a dair görüşlerini dile getiren Cingil, nasıl bir Belediyecilik anlayışına sahip olduklarını da gazetemize anlattı :
Üsküdar’ı Birlikte Yöneteceğiz
Üsküdar iyi yönetilmiyor. Üsküdar’ın sorunları çok. Üsküdarlılar bu kötü yönetimi hak etmiyor. Üsküdar’ı tüm renkleriyle, halkçı belediyecilik anlayışı ile yöneteceğiz. Bu şekilde, yeniden özlenen Üsküdar’ı yaratacağız. Farklı bir belediyecilik anlayışı ile, bir model belediyecilik ile tüm Türkiye’ye örnek hizmetler vereceğiz. Mahalle meclisleri, Muhtarlarımız, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ile birlikte, hangi dünya görüşünden olursa olsun tüm Üsküdarlılara sorarak yöneteceğiz. Ötekisi olmayan, belediye ve halkın karşı karşıya gelmediği, sadece halkın dediğinin olduğu bir Üsküdar’da yaşamak hayal değil. Bunu hep birlikte başaracağız.
İmar Sorunu Belediye Açısından, “0 Rant, 0 Sorun” Denilerek çözülür.
Üsküdar’ın İmar Sorunu “samimiyetle”, merkeze “insan” konularak, yasal sınırlar zorlanarak, gerektiğinde yasal düzenlemeler için mücadele ederek çözebiliriz. Belediye ranta göz dikmez ve belediyenin müteahhidi olmaz. Üsküdar Belediyesi rantı alan ya da yandaşına dağıtan değil, bölgede bir rant varsa onu halka dağıtan bir misyonda, sorunları çözen hakem rolünde olmalıdır. Sorun, Belediye açısından “0 Rant, 0 Sorun” ile çözülür.
Üsküdar’da Ekonomik Sorunları Ortadan Kaldırabiliriz. Esnafıyla Birlikte Halkçı Belediye oluşturabiliriz.
Üsküdar günün her saatinde yaşayan bir şehir yapılabilir. Esnafıyla, ticari işletmeleriyle, ofisleriyle, turizmiyle ekonomisi aktif, kişi başına düşen gelirin arttığı bir marka şehir yaratılabilir. Dükkanlarına tahliye tebligatları gönderilen, dükkanları/işletmeleri başlarına yıkılan, taşınmazlarına el konulan, ekonomik hayatları bitirilen, nefesleri kesilen esnaflara can suyu olabiliriz.
Artık yıkımlarla anılan bir Üsküdar olmayacak. Talana dur diyeceğiz.
Kentin yönetimi sürekli yıkarak değil, “yaparak, inşa ederek, eserler bırakarak” olur. Üsküdar’ı eserleri ile, silüeti ile marka şehir yapmak mümkün. En son Ünalan’da deprem toplanma alanına, pazar alanına, sağlık alanına göz diken Belediye ile mücademizi bir kez daha duyurduk. Kirazlıtepe esnafına gelen tahliye tebligatlarına karşı dava açtık. Kirazlıtepe ve Bahçelievler’deki yıkımlar, Yavuztürk, Mehmet Akif Ersoy ve Güzeltepe başta olmak üzere imar sorunları yaşayan 16 mahalle halkımızla bu zamana kadarki sürdürdüğüm dayanışmayı onlara çözüm bularak tamamlayacağım.
Nefes Alınabilecek Bir Üsküdar
Parklarına, yeşil alanlarına, deprem toplanma alanlarına, Validebağ Korusu’na göz diken değil, göz dikenlere barikat olan bir Belediye anlayışını kurabiliriz. Bu zamana kadar yaşam alanlarına, yeşil alanlara, parklara, meydanlara, tarihi eserlere, kamusal alanlara, halkın her türlü kaynağına karşı müdahale edenlerle nasıl mücadele ettiysem bunu şehri yöneten kişi olarak belediyecilik prensipleri haline getireceğim.
Üsküdar kimliksiz bir hale getirilmiştir. Oysa ki, Üsküdar, Tarih, Kültür, Turizm Kentidir.
Üsküdar asıl potansiyelini ortaya çıkarmış değil. Üsküdar’ın net bir kimliği yok. İşte biz “Tarih, Kültür, Turizm Kenti” kimliğini oturtabiliriz.
Mihrimah Sultan Cami’nin hikayesini anlatabilir, her kazıda çıkan antik kentleri dünyaya duyurabilir, aynı zamanda Kuzguncuk’ta ya da Üsküdar’ın eski mahallerinde yaşamdan da bahsedebiliriz. Aziz Mahmut Hüdayi Türbesi’nin ve Atik Valide Külliyesi’nin temeline kazı yapan, Şemsi Paşa Cami’nin duvarlarını çatlatan bir Belediye değil, tarihi koruyan, turizmi arttıran bir belediye oluşturabiliriz.
Yeniden Üsküdar!
Tüm bunları halkçı belediyecilikle, halka rağmen icraatlar yapmadan, hep birlikte yapabiliriz.
Belediye ile halkın karşı karşıya gelmeyeceği, gerektiğinde o bölgede referandumların yapılacağı bir yönetim şekli ile kimliğini bulan, talana karşı koyan, şehirleşmeyi sağlayan, kenti ulusal ve uluslar arası normlara göre kurallara göre dizayn eden bir belediyecilik modeli ile yeniden yaşanılabilir bir Üsküdar’ı yaratabilir, YENİDEN ÜSKÜDAR diyebiliriz.
etiket ...CHP Üsküdar belediye başkan aday adayı -CHP aday adayı Onur Cingil -onur cingil CHP aday adayı
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..