Yazmak isteyenler sizi bekliyoruz...
2015 Yılından bu yana, sayısız başarılı sanat çalışmalarına imza atan Cumba Kültür ve Sanat Platformu bünyesindeki Yazarlık Atölyesi üçüncü sezonuna başladı.
Yazmak isteyenler sizi bekliyoruz...
2015 Yılından bu yana, sayısız başarılı sanat çalışmalarına imza atan Cumba Kültür ve Sanat Platformu bünyesindeki Yazarlık Atölyesi üçüncü sezonuna başladı.
Platformun kurucusu Deniz Ayfer Tüzün ve atölyenin eğitmeni yazar Hatice Dökmen, atölyenin önemi ve işleyişi hakkında şunları söylediler:
“Yazmak, aslında bir çok insanın istediği, hatta kendi kendine bunun için karalamalar dediğimiz çalışmalar yapması durumu. Yaşamı bütünüyle yazıya dökmek, insanın içindekilerini, yaşadıklarını, tanık olduklarını yazması kesinlikle önemli, rahatlatıcı ve geliştirici bir eylem. Bizler atölyemizde, yazmanın inceliklerini detaylı olarak, yapılan pratiklerle kursiyerlerimize veriyoruz. Bu sezon üçüncü sezonumuza başladık. İlk iki sezon sonunda çıkardığımız atölye seçkimizde, kursiyerlerimizin eserleri yer aldı. Ve bu seçkilerde gördük ki, atölye çalışması, yazan veya yazmak isteyen birinin en önemli basamağı. Biliyoruz ki, söz uçar yazı kalır.
Ve yine biliyoruz ki; bu sezonun sonunda çıkacak yeni seçkimizde de yine harika eserler olacak. Özellikle Üsküdar ilçesinde, yazmaya hevesli, zaten yazıyor olduklarını derleyip toplamak isteyen çok kişi var. Bu kişilerle Üsküdar’dan yeni yazarlar çıkartmak bizim için elbette mutluluk kaynağı olacak. Atölyemize katılmak isteyenler, Üsküdar’daki sanat merkezimiz ve atölyemiz hakkında bizlerden detaylı bilgi alabilirler. İletişim numaralarımız reklamımızda mevcut. Çengelköy gazetesinin sanata verdiği öneme de bir kez daha bu vesile ile teşekkür ediyor ve yazmanın mutluluğunu bizimle paylaşmak isteyecek herkesi Cumba Yazarlık Atölyesine bekliyoruz.”
İletişim ; Deniz Tüzün 0 537 234 24 07- Hatice Gökmen 0 553 423 00 17
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..