![Çengelköyspor Türkiye 4.tura yükseldi](/upload/resimler/haber/27E_turkiye-kupasi-cengelkoyspor--2.jpg)
Çengelköyspor Türkiye 4.tura yükseldi
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Türkiye Kupası 3.tur maçı 26 Eylül Çarşamba günü saat 15 de Çengelköyspor ile Sakaryaspor karşılaştı zorlu maçı 2-1 Çengelköy kazandı 4.tura adını yazdırdı.
Çengelköyspor Türkiye 4.tura yükseldi
Türkiye Kupası 3.tur maçı 26 Eylül Çarşamba günü saat 15 de Çengelköyspor ile Sakaryaspor karşılaştı zorlu maçı 2-1 Çengelköy kazandı 4.tura adını yazdırdı.
Çengelköyspor geçen yılı Özgür Ataçocuğu hoca ile kapatmış ardından sezon hazırlıkları yapmış ve sezona Türkiye kupası maçları ile başlamıştı. Bir yandan Bölgesel Amatör lig maçları bir yandan kupada tur atlama başarıları takımın erken form tutmasını sağladı. Umalım ki takım bu sene lig bitene kadar aynı ve artan form çizgisini korumayı başarır.
İkinci ligin tanınan takımı Sakarya 26.eylül de Türkiye kupası 3.turda rakibimizdi. Çekişmeli bir maç izleyeceğimizi düşünüyorduk, gerçekten de öyle oldu.
Karşılıklı ilk yoklamalarda Çengelköy pozisyonu buldu ve Birol Öztürk topu 18.dakikada filelerle buluşturdu çok geçmeden karambolden Sakaryaspor cevabını İlyas Çakmak ile verdi ilk devre 1-1 bitti.
İkinci devre ilk 20 dakika Sakarya nın baskılı oyunu vardı ama Çengelköy iyi müdafa ve başarılı kalecimizle gole izin vermediği gibi 65.dakika da Çengel 2.golünü yine Birol ile tabelaya yazdırdı, ondan sonra 90.dakikaya kadar her iki takımda stres yaşadı biri sonucu korumayı diğeri amatör ligde mücadele eden bir takıma elenmeme mücadelesi verdi ama Çengelköy soğukkanlılığını koruyarak maçı 2-1 bitirmeyi başardı.
Özgür hoca ve ekibini oyuncularımızı tebrik ediyoruz yağmur altında izlediğimiz maç gerçekten çok zevk verdi seyretmeyenler çok şey kaybetti mi ? hayır BAL maçları devam ediyor iç saha maçlarımız Çavuşbaşı stadında olacak ve Türkiye kupasında 4.tur maçımız var onu da belli olunca duyuracağız.
Çengelköyspor
27 Ümit Kurt
22 Kadir Doğukan
25 Ensar Çetinkaya
6 Sezgin Bektaş
88 Ufuk Hançer
7 Uğur Can
10 Serdal Öz
11 Yemen Taş
77 Birol Öztürk
5 B. Büyükkaya
17 Ö. Öztürk
29 Kadir Bostan
16 Ekrem Kılıç Giren Oyuncu
20 Ahmet Kozgül
21 Eren Demir
18 İbrahim Ethem Çakır
9 Berat Özbek Giren Oyuncu
28 Kerem Yılmaz
www.cengelkoygazetesi.net
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..