![15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ ÇENGELKÖY’DE ANDIK](/upload/resimler/haber/6D6_8480-15-temmuz-sehitlerimizi-cengelkoyde-andik-uskudar-fotogaleri_800x600.jpeg)
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ ÇENGELKÖY’DE ANDIK
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
15 Temmuz Şehitlerimizi Anma Programı Çengelköy'de gerçekleştirildi.
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ ÇENGELKÖY’DE ANDIK
15 Temmuz Şehitlerimizi Anma Programı Çengelköy'de gerçekleştirildi. Sela ve Kur'an tilavetiyle başlayan program şehit ve gazi ailelerimize yönelik yemek ikramıyla devam etti. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen konuşmasında "Dış güçler 2 sene önce ülkemizi işgal etmek için taşeronları fetö eliyle harekete geçtiler ama kurdukları tuzaklar başlarına geçti. O gece köprüye koşan, havalimanına koşan, Çengelköy'e koşan, ölümü öldüren kahramanlara karşı çaresiz kaldılar. Cennet vatanımız 15 Temmuz'da bağımsızlığını perçinlemiştir, şehitlerimizden gazilerimizden ve onları yetiştiren ailelerinden Allah razı olsun." dedi.
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş'ın da konuşma yaptığı programda şehitlerimizin isimleri okundu ve vatandaşlarımız "Burda" diyerek tek tek şehitlerimizi andı. 15 Temmuz şehitlerimizden Yılmaz Ercan'ın eşi İlknur Ercan'ın konuşmasından sonra 15 Temmuz gazilerimizden Çengelköy Mahalle Muhtarı Can Cumhurcu da kısa bir konuşma yaptı. 15 Temmuz sinevizyon gösteriminden sonra Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ve İstanbul Milletvekili İsmet Uçma da vatandaşlarımızı selamlama konuşması yaptı.
Ak Parti Üsküdar İlçe Başkanı Adem Kaan Pehlivan ve Mhp Üsküdar İlçe Başkanı Hakan Aslan'ın da katıldığı program Üsküdar Müftüsü Ali Çakmak'ın duasıyla sona erdi.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..