Adnan Oktar Çengelköy de gözaltına alındı

Adnan Oktar Çengelköy de gözaltına alındı

Tarih 11 Temmuz 2018, 10:36 YazdırBu haberi yazdır

Adnan Oktar 11.temmuz sabahı gözaltına alındı. Adnan Oktar terör örgütü kurmak suçundan gözaltına alındı.

Adnan Oktar Çengelköy de gözaltına alındı

Adnan Oktar 11.temmuz sabahı gözaltına alındı. Adnan Oktar terör örgütü kurmak suçundan gözaltına alındı. Adnan Oktar’ın evi nerede, Adnan Oktar nerelidir? Soruları cevap arıyor. Adnan Oktar’ın Ankara’da doğduğu biliniyor. Adnan Oktar’ın evinin Çengelköy’de olduğu öğrenildi. Adnan Oktar’ın evi Çengelköy’de  gözaltına alındı. Twitter’da Adnan Oktar TT oldu. Trend Topic olan Adnan Oktar’ın birçok suçtan gözaltına alındığı bildirildi. Adnan Oktar zaman zaman kendini Mehdi ilan etmiş ve Hz. Muhammed’in soyundan geldiğini iddia etmişti. Adnan Oktar’ın kanalı A9 kapatıldı mı? Adnan Oktar ve kedicikleri gözaltına alındı. 


EMNİYET'TEN AÇIKLAMA... İŞTE YÖNELTİLEN SUÇLAMALAR

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:
"Emniyet Müdürlüğümüz Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Adnan Oktar Suç Örgütü'ne yönelik olarak; Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, çocukların cinsel istismarı, cinsel saldırı, reşit olmayanla cinsel ilişki, çocuğun kaçırılması veya alıkonulması cinsel taciz, şantaj, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, siyasi ve askeri casusluk, dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, özel hayatın gizliliğini ihlal, resmi belgede sahtecilik, terörle mücadele kanununa muhalefet, tehdit, cebir, iftira, halkı askerlikten soğutma, hakaret, suç uydurma, yalan tanıklık, nitelikli dolandırıcılık, kaçakçılıkla mücadele kanuna muhalefet, vergi usul kanununa muhalefet, rüşvet, eğitim ve öğretim hakkının engellenmesi, eziyet, kişisel verilerin kaydedilmesi siyasi hakların kullanılmasının engellenmesi, ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin engellenmesine dair kanuna muhalefet suçlarından 11.07 2018 tarihinde 235 şüpheliye yönelik olarak operasyon başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.''


YAŞLARI 11 İLE 40 ARASINDA DEĞİŞEN ÇOK SAYIDA ŞİKAYETÇİ

İstanbul, Ankara, Antalya ve Muğla'daki operasyonlarda gözaltı kararı verilenlerden 106'sının kadın olduğu öğrenildi. İstanbul'da 22 ilçede 115 adres, Ankara'da 2 ilçede 3 adres ve Muğla ile Antalya'da 1'er adrese baskın yapıldığı öğrenildi. Yaşları 11 ile 40 arasında değişen çok sayıda şikayetçi olduğu belirtildi.

Bu haber 789 defa okunmuştur.
Facebook  Twitter  FriendFeed  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
DİĞER HABERLER