![Seçim nasıl geçiyor](/upload/resimler/haber/82F_secim-2018.png)
Seçim nasıl geçiyor
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Erken genel seçim ve erken cumhurbaşkanlığı seçimi geçmiş seçimlerden oldukça farklı olarak pek etkisiz geçiyor.
Seçim nasıl geçiyor
Erken genel seçim ve erken cumhurbaşkanlığı seçimi geçmiş seçimlerden oldukça farklı olarak pek etkisiz geçiyor.
Televizyon sosyal medya ve gazeteler deki haberlerde olmasa sanki seçimlere 23 gün kalmış demeyeceğiz. Ülkemiz ilk defa bir başkan seçecek ve bu seçilecek başkan kendi kabinesini yardımcılarını belirleyerek Türkiye yi yönetecek peki meclis ne yapacak yasa çıkarmaktan başka onu bende bilmiyorum açıkcası.
Eskisi gibi çalışma komisyonları olacak mı olacaksa ne kadar etkili olacak. Bakanlar meclis oturumlarına katılmayacak ama bütçeleri mecliste oylanacak ve oraya hesap verecekler. Neyse bunları 24 hazirandan sonra yaşayıp göreceğiz.
Biz gelelim Üsküdar’ın durumuna Ramazan ayının da rehavetinden olsa gerek insanların üzerinde bir ağırlık var. Bizde Çengelköy gazetesi olarak baktık mahallelerde pazarlardan başka hareketli nokta yok siyasi parti çalışmalarını izlemek için Üsküdar iskele meydanına indik ve tüm standları gezdik.
Geçmiş yıllara göre az hareketli gündüz ortamında yaptığım ziyaretlerde vatandaşların cumhurbaşkanı adaylarının izlendiği büyük ekranlarla ilgilendiğini fark ettik. Ak parti standında çalışanların dağıttığı broşürlerden imar konusunda olanı inceledim oldukça iddialı tapu sorununu çözdük diyor.Ak Parti adayı Tayyip Erdoğan zaten canlı yayınlarla kitlesine seslenebiliyor her açıklaması haber oluyor.
Chp çalışmalarında Chp adayı Muharrem İnce partililer tarafından benimsenmesinden olsa gerek onun fotoları ve ve broşürleri gelecek bildiri adı altında dağıtılıyor. Tv mülakatları partili partisiz her kesim tarafından konuşuluyor.
Bu seçimlerin en erken adaylığı açıklanan adayı Meral Akşener o da Üsküdar da oturan bir aday. Anketlerde en değişik sonuçlar çıkan da İyi partinin adayı. İyi Parti standı da bolca broşürle kendini anlatıyor, ve ekrandan Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener in konuşmaları yansıtılıyor. Sloganları yüzünü güneşe dön Türkiye.
Saadet partisi adayı Temel Karamollaoğlu geleceğin için değiştir sloganı ile yine Üsküdar lıların ilgisini çeken bir stant partililer seçmenlerle ilgileniyor ve broşürlerini veriyorlar.
Mhp standından parti müzikleri eşliğinde vatandaşlara Cumhur ittifakı hakkında bilgiler veriliyor broşürler dağıtılıyor bütün muharip gazilere eşit maaş ve asgari ücretten vergi alınmaması emeklilikte yaşa takılanların mağduriyeti gibi vaatler ilgi çekici.
Hdp standında ise hapiste olan Cumhurbaşkanı adayları Selahattin Demirtaş ın serbest kalması için imza kampanyasını sürdürüyorlar ve Türkiye’nin partisiyiz broşürleri dağıtıyorlardı.
Vatan partililerde vatandaşlara kurdukları stantdan broşürlerini parti programlarını dağıtıyorlardı.
Ama genelde seçim havasının yanında vatandaşlar pazarda alışveriş yapıyorlardı balık çeşitlerinin çok fiyatlarının ucuz olması garibime gitti ramazan da fazla rağbet görmemesine bağladım. Ama şunu söylemeden geçemeyeceğim sür ve et ürünlerinde gözle görünür bir artış var.
Tüm partilere ve iktidar olacak olana önerim şudur
1.Tarıma önem verilmeli tarım arazileri kesinlikle imara açılmamalı.
2. Meralar korunmalı küçük ekonomik olmayan tarım arazileri birleştirilmeli. Ziraatçinin girdileri ucuzlatılmalı.
3. Bir kaç Ziraat fakültesine görev verilmeli atalık tohumlarımız geliştirilmeli acilen bağımlılıktan kurtulunmalı .
4.Şehirlerde ve çevrelerinde mikro tarım özendirilmeli ilgili belediyelerce karbon ayak izi olmayan ürünlere yönelmeli.
5.Hayvancılığa yönelecek şirketlere vergi muafiyeti sağlanmalı.
Devlet tarım hayvancılık konusunda çiftçiye kredi dağıtmaktan başka bir şey yapmıyor hububat ithal etmekten acilen kurtulmamız lazım. Ayrıca seferberlik ilan edip tüm köy yollarının çevrelerini ıhlamur kestane ceviz gibi ekonomik ürünlerle kaplamalıyız.
Neyse gelecek seçimler ülkemize hayırlı uğurlu olsun umarım bir daha ki seçimlerde milletvekili sayısı 600 den 500 e iner zira bu sefer 600 vekil seçeceğiz.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..