![Muharrem İnce Üsküdar da vatandaşlara seslendi](/upload/resimler/haber/EA1_ince-2.jpg)
Muharrem İnce Üsküdar da vatandaşlara seslendi
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
16.haziran günü Üsküdar’da vatandaşlara seslenen Cumhuriyet Halk Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce
Muharrem İnce Üsküdar da vatandaşlara seslendi
16.haziran günü Üsküdar’da vatandaşlara seslenen Cumhuriyet Halk Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin seçim otobüsü Beykoz da çamura saplanınca Üsküdar mitingi gecikmeli başladı.
Muharrem İnce’nin Üsküdar’daki konuşması şöyleydi ;
“Bugün kampanyamızın 41’inci günü. Yarın Tunceli’ye gideceğim, Elazığ ve Tokat’ta var. Türkiye’yi karış karış dolaşıyoruz. Sokaktaki değişim rüzgarı ve sokaktaki umut bana şunu söylettiriyor: Bu iş bitti, bu iş tamam.”
“Seçim ciddi bir iştir, seçim son ana kadar devam eden bir iştir. Sizlerden istediğim şu; 24 Haziran’a kadar her biriniz 3 kişi ikna etmeli. Herkes 3 kişiye şunu anlatacak; 16 yılda Türkiye’yi yönettiler, 24 yıldır İstanbul’u yönetiliyor. Üsküdar’da Yavuztürk Mahallesi aynı kadere mahkum olmuş.”
“Cumhurbaşkanı seçildiğimde 48 saat içinde OHAL’i kaldıracağız, Türkiye hukuk devleti olacak. Demokratikleşecek, özgürleşecek? Cumhurbaşkanı aleyhinde bir genç tweet attı diye sabahın 5’inde evine polis gitmeyecek. 16 yıldır bir korku toplumu oluşturdular.”
“Erdoğan’a Türkiye’nin her yerinden seslendim. Şimdi de Erdoğan’a evinin dibinden sesleniyorum. Erdoğan, sen çakma dünya liderisin Erdoğan. ‘Ustayım’ diyorsun, bana da ‘çırak’ diyorsun. De dilin kemiği yok. Sende şu kadar yürek, bilgi varsa çık televizyonda karşıma çık. Seninle sadece ekonomi konuşacağız, gel televizyona hani sen dünya lideriydin? Niye gelemiyorsun? Üsküdarlılar aynı şehirde yaşıyorsunuz, televizyonda benim karşıma çıksın mı? Bak Üsküdarlılar seni istiyor, korkma ben adam yemiyorum.”
BEDELLİ SÖZÜ
“Bedelli askerlik hiç içime sinmiyor. Ama toplumda bir beklenti var. Bir defaya mahsus olmak üzere izin verebilirim. Ancak son kez çıkabilir. Bir daha çıkmaz. Şartım da şudur? Toplanacak paraların 3'te birini er olarak askere gidenlere vereceğiz. 3'te birini şehit ve gazi yakınlarına vereceğiz. Diğer 3'te birini de savunma sanayine vereceğiz. Böyle olursa kabul ederim. Son kez”
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..