Park Et Devam Et Otoparkları Trafiğe Çözüm Oluyor

Park Et Devam Et Otoparkları Trafiğe Çözüm Oluyor

Tarih 27 Nisan 2018, 21:40 YazdırBu haberi yazdır

Yılda 4 milyon kişinin kullandığı park et devam et otoparkları ile her gün 150 kilometrelik araç konvoyu trafikten çekiliyor.

Park Et Devam Et Otoparkları Trafiğe Çözüm Oluyor


Yılda 4 milyon kişinin kullandığı park et devam et otoparkları ile her gün 150 kilometrelik araç konvoyu trafikten çekiliyor.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kent genelinde devam eden ulaşım yatırımları ve otopark projeleri hızla devam ediyor. İBB yaptığı modern ve teknolojik otoparkları işletilmek üzere İSPARK’a devrediyor. İSPARK kaliteli ve güvenli otoparkçılık hizmeti verirken sürücülerin toplu taşım araçları ile yolculuk yapmaları için “Park Et Devam Et”” otoparklarını da yaygınlaştırıyor.


Yılda 4 Milyon Kişi Park Edip Devam Ediyor

Trafiğin yoğun olduğu kent merkezlerinde, Metro, Metrobüs,Marmaray,Vapur ve diğer ulaşım araçlarına yakın noktalarda bulunan “Park Et Devam Et” otoparklarına yılda 4 milyon kişi aracını park ediyor. Sürücüler otoparklara yakınve yürüme mesafesinde olan ulaşım araçlarına binerek trafik stresine girmeden kısa zamanda gidecekleri noktaya ulaşabiliyorlar.

İSPARK, sürücüleri bu otoparklara yönlendirerek gidecekleri mesafeye kısa zamanda ulaşmalarını teşvik ediyor.


Günde 150, Yılda 50 Bin Kilometre Araç Çekiliyor


Ulaşımda alternatif sistemleri İstanbulların hizmetine sunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İSPARK vasıtasıyla hayata geçirdiği bu uygulaması ile günde yaklaşık 150 kilometre uzunluğunda araç kuyruğu trafikten çekiliyor.

Bu rakam bir yılda bu otoparklarıkullanan sürücüler dikkate alındığında yaklaşık50 bin kilometre uzunluğunda araç kuyruğunun oluşmasının da önüne geçildiğini gösteriyor. Otoparklara araçlarını bırakan 4 milyon sürücü trafiğe girmeyerek yoğunluk oluşturmuyor, yolculuklarınatoplu taşıma araçları ile devam ediyor.

Park Et Metro, Metrobüs ve Marmaray İle Devam Et

Kent genelinde araçlarını rahat bir şekilde “park et devam et” otoparklarına bırakan sürücüler trafik yoğunluğuna girmeden yollarına Metro, Metrobüs, Marmaray,deniz taşıtı ve toplu taşıma araçlarını kullanarak devam ediyorlar. Kadıköy Ayrılıkçeşme otoparkına aracını bırakan sürücü Marmaray’ı kullanarak Yenikapı’ya buradan da aktarma yaparak Aksaraymetrosu ile Havaalanı’na aynı zamanda da Metrobüs ile Beylikdüzü’ne trafik stresi yaşamadan kısa zamanda ulaşabiliyor.


2 Saat Ücretsiz Park Et Uçakla Devam Et

İSPARK“Park Et Uçakla Devam Et” projesi kapsamında uçakla seyahat edecek sürücülere güvenli ve indirimli otopark hizmeti sunuyor. Havalimanlarında bulunan İSPARK Park Et Devam Et otoparklarına aracını bırakan sürücüler 2 saat ücretsiz park edebiliyor.

Havalimanlarına yakın mesafede bulunanSabiha Gökçen ve Yeşilköy P+R otoparkında 2 saat ücretsiz otopark imkanınınyanındaotopark ve havalimanı arasında giden ve gelen yolcular da ücretsiz ring servisleriyle taşınıyor.


40 Noktada 14 Bin Kapasite İle Hizmet

Toplu taşıma istasyonlarına yakın noktalarda düşük ücretli otopark uygulaması olan park et devam et sistemininkent genelinde trafiğin yoğun olduğu 40 noktada 14bin araç kapasitesi bulunuyor.

 

Bu haber 545 defa okunmuştur.
Facebook  Twitter  FriendFeed  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
DİĞER HABERLER