Saadetli Sevim: İstanbul'a ihanet edenler bundan vazgeçtiler mi?

Saadetli Sevim: İstanbul'a ihanet edenler bundan vazgeçtiler mi?

Tarih 18 Nisan 2018, 14:15 YazdırBu haberi yazdır

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, “İstanbul'a ihanet edenlerin bu ihanetten vazgeçtiler mi, vazgeçecekler mi bunu da açıklamalarını bekliyoruz” dedi.

Saadetli Sevim: İstanbul'a ihanet edenler bundan vazgeçtiler mi?


Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, “İstanbul'a ihanet edenlerin bu ihanetten vazgeçtiler mi, vazgeçecekler mi bunu da açıklamalarını bekliyoruz” dedi.


Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, İstanbul ve şehirleşmeye dair açıklamalarda bulundu. Sözlerine bir yerin yaşam alanı olabilmesi için oraya binalar, evler inşa etmenin yeterli olmayacağını vurgulayarak başlayan Sevim, “Bir yerin tam manasıyla, yeşil alanıyla, sosyal donatı alanlarıyla, altyapısıyla, doğasıyla imar edilmesi lazım. Ağaçları keselim, hayvanları kovalım, gökyüzüne hasret yaşayalım. Ama oranın adı yaşam alanı olsun. Olmaz öyle şey! Sonra bir yağmur yağıyor. Plan yok, altyapı yok, toprak yok. Sonuç taşkın, sonuç karayla deniz birleşmiş, sonuç insanların evlerini su basmış. Biz buna şehirleşme diyebilir miyiz?” şeklinde konuştu.


İstanbul'un taşı toprağı beton oldu!


İstanbul’da kamuya açık yeşil alanların, kentin toplam yüzölçümünün yüzde 2,2’sine tekabül ettiğini de söyleyen Başkan Sevim, “Yine bir başka veri de ise kişi başına düşen aktif yeşil alan yaklaşık 8,5 metrekareye denk düşüyor. Eskiden 'taşı toprağı altın' denilen İstanbul’un taşı toprağı beton olmuş durumda! Deprem toplanma alanlarının dahi yüzde 75’i imara açılmış durumda! Bu tabloya baktıkça, içimiz kan ağlıyor!” diye konuştu.


İstanbul'a ihanet edenler bunu itiraf etmekten bile çekinmiyorlar


İstanbul'un içlerinde bir sevda olduğa da vurgu yapan “İstanbul'un Ağabeyi” Abdullah Sevim, “Bu bir makam sevdası değildir. Biz İstanbul’a ve İstanbulluya hak ettiği hizmeti götürmekte kararlıyız. Neden bu kadar kararlıyız biliyor musunuz? Çünkü İstanbul'a ihanet edenler bunu itiraf etmekten bile çekinmiyorlar. İstanbul'a ihanet edenler, İstanbul'a yeşili çok görenler, İstanbul'u rant pazarına çevirenler bilmeli ki, emanete ihanet ettiler. Peki bu ihanetten vazgeçtiler mi, vazgeçecekler mi bunu da açıklamalarını bekliyoruz” dedi.


Herkes belediyeciliğimizi takdir ediyor!


Saadet Partisi'nin temiz siyaset yaptığına dikkat çeken Abdullah Sevim, “Ayrıca şeffaf siyaset yapıyoruz ve bu konuda insanlarımız bizlere güveniyor. Öte yandan hemşehrilerimiz bizim geçmiş dönemde yapmış olduğu efsanevi hizmetleri unutmadılar. Bizim belediye başkanlarımız hala halk içinde sevilen insanlar. Toplumda başı dik bir şekilde gezebiliyorlar. Taraflı tarafsız herkes bizim belediyeciliğimizi takdir ediyor” şeklinde konuştu.


Belediyelerde Saadet Bayramı yaşanacak!


İstanbulluların gerçek manada hizmet almayı özlediklerini de ifade eden Sevim, sözlerine şöyle son verdi: “İnsanlarımız gerçek manada hizmet almayı özledi. Mevcut belediyeler genel itibariyle şunu ifade edebiliriz ki, şehri değil algıları yönetiyorlar. Hizmet üretmiyorlar ve halktan kopuklar. Bütün bu olumsuz tabloları pozitife çevirecek olan da sadece Saadet Partisi’dir. İnsanlarımız bunu bildiklerinden, partimize karşı bir teveccüh içerisindeler. Önümüzdeki ilk seçim olan yerel seçimlerde de göreceğiz ki bu teveccüh oya dönüşecek ve belediyelerde Saadet Bayramı yaşanacak!”

 

Bu haber 489 defa okunmuştur.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
DİĞER HABERLER