ÜSKÜDAR’DA 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLANDI
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yılı vesilesiyle Üsküdar Şemsipaşa Meydanı’nda gerçekleştirilen çelenk bırakma töreninin ardından, Üsküdar Kaymakamlığı ve Üsküdar Belediyesi’nin ev sahipliğinde kahvaltı programı gerçekleştirildi.
ÜSKÜDAR’DA 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLANDI
Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yılı vesilesiyle Üsküdar Şemsipaşa Meydanı’nda gerçekleştirilen çelenk bırakma töreninin ardından, Üsküdar Kaymakamlığı ve Üsküdar Belediyesi’nin ev sahipliğinde kahvaltı programı gerçekleştirildi.
Üsküdar Şakirin Camii imam hatibi Nurullah Çelebi’nin Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programa Garnizon Komutanı Vekili Albay Necati Kaya, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, Üsküdar İlçe Müftüsü Ali Çakmak, gazilerimiz ve kıymetli şehitlerimizin değerli aileleri katıldı.
Programda konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Bu anlamlı buluşmada sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnsanların hayatında unutmadıkları tarihler olduğu gibi milletlerinde tarihinde unutulmayan, unutulmayacak olan günler, sayfalar vardır. Bizim Türk milleti olarak asla unutamayacağımız, üzerinden asırlarda geçse hiçbir zaman bizim kalbimizden, zihnimizden silinmeyecek unutulmayacak tarihlerden birisi 18 Marttır. Bugün burada özelde 18 Mart 1915, genelde de tarihimize altın harflerle yazılmış günleri hatırlamak ve o tarihleri bizlere armağan eden şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle, minnetle, şükranla yâd etmek üzere bir aradayız. Böylesine anlamlı bir günü bize yakışır, ecdadımıza yakışır bir şekilde icra etmek durumundayız,” diye konuştu.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..