![Cide Soğuksu Derneği 20.yaşına bastı](/upload/resimler/haber/5DC_cide-3.jpg)
Cide Soğuksu Derneği 20.yaşına bastı
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Kastamonu Cide Soğuksu ve Çevre Köyleri Derneği üyeleri aileleri ile beraber Yöresel kültür gecesinde 17.Şubat ta Mehmet Çakır tesislerinde yemekli toplantıda buluştu.
Cide Soğuksu Derneği 20.yaşına bastı
Kastamonu Cide Soğuksu ve Çevre Köyleri Derneği üyeleri aileleri ile beraber Yöresel kültür gecesinde 17.Şubat ta Mehmet Çakır tesislerinde yemekli toplantıda buluştu.
Cide Soğuksu Yöresel Kültür gecesini dernek başkanı Tuncay Şenol ve yönetici arkadaşları canla başla çalışarak hazırlandılar bu çabalara karşılık Ak Parti bölge milletvekili Murat Demir Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen meclis başkan 1.vekili Esat Kalay Onursal başkan Hayri Konuk kardeş dernekler yöneticileri yerel sanatçılar yoğun bir katılım sağladılar.
Türkiye birincisi hafız Enes Aslan kuran tilaveti okudu ardından Dernek Başkanı Tuncay Şenol yaptığı konuşmada “Kurucu başkan ve tüm kurucu büyüklerimize teşekkür ediyoruz aramızdan ayrılanlara Allah tan rahmet diliyoruz. Bugün davul zurna kemaneyi başka bir günümüze erteledik.
Yeri geliyor zamanımızı maddiyatımızı harcıyor ailemizi ihmal ediyoruz bazen eleştiriler karşısında moralimiz bozuluyor. Bize bu dernekçiliği neden ısrarla yapıyorsunuz diyorlar ama biz şunu biliyoruz insanların en hayırlısı insanlara faydalı olanıdır. Yaşam felsefemiz sadece hemşerilerimize değil ihtiyacı olan tüm mazlumlara el uzatmaktır.
Biraz sonra açık artırmayla elde edilen geliri Mehmetçik Vakfına bağışlayacağız. 20 yıldır dernekçilik yapıyorsunuz hala bir bina yapamadınız deniyor.
Bina hayalimizi gerçekleştirmek için Hilmi Başkan’dan 14 Şubat akşamı söz aldık. Bu sene derneğimize başlayacağız Derneğimiz Üsküdar dan Kastamonu ya bir köprü olacaktır.” Dedi.
Ardından Cide Dernekler Federasyonu Başkanı Celal Gül ve Milletvekili Murat Demir katılımcılara seslendi.
Kürt Mehmet e plaket takdim edildi. Yemekte özellikle yöresel keşkek beğenildi.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..