ÇENGELKÖY MASTERLAR YENİLMİYOR...
Semtimizi TÜRKİYE MASTER SÜPER LİGİ’nde başarı ile temsil eden Çengelköy Masterlar, Ocak ayında oynadığı 3 karşılaşmada mağlubiyet görmedi
ÇENGELKÖY MASTERLAR YENİLMİYOR...
Semtimizi TÜRKİYE MASTER SÜPER LİGİ’nde başarı ile temsil eden Çengelköy Masterlar, Ocak ayında oynadığı 3 karşılaşmada mağlubiyet görmedi.
Devre arasından sonra ikinci yarının ilk maçında ligin güçlü ekiplerinden Rize Masterlar takımı ile çok çekişmeli geçen maç sonunda 3-3 (Goller Serhat Özçelik ve Serdar Yılmaz 2 gol) berabere kalan Çengelköyspor Masterlar ekibi, sonraki hafta Ataşehir Masterlar ekibi ile 2-2 ( Goller : Serdar Yılmaz ve Tolga Kalaycı) berabere kaldı. Son olarak hasta ve sakat oyuncuların çokluğu sebebiyle sadece 11 kişi çıktıkları maçta , ligin önemli takımlarından Ataşehir Masterlar takımını üstün oyundan sonra Zafer Ardıhan’ın 2, Serdar Yılmaz ve Gürkan Helvacıoğlu'nun golleriyle 4-1 gibi net skorla geçmeyi başardı.
Tüm maçlarda kalecisi OKTAY DURMUŞ’un olağanüstü performansı tüm takıma yansıdı. Takımın oyuncularından MURAT DİLSİZ, “ Bu sene ilk defa katılmamız ve bu ligde tecrübesizliğimiz sebebiyle bir çok maça önemli arkadaşlarımız sakatlıkları sebebiyle çıkamadılar. Bu da sonuçlara yansıdı. İnşallah önümüzdeki dönem çok daha iyi sonuçlar alacağız” dedi. Takımın en tecrübeli ismi, golcüsü AHMET TÜYSÜZ de “ bu ekibin bir parçası olmak kazanmanın ya da kaybetmenin çok daha üstünde bir duygu. 30 yıl öncesinde beraber top oynadığım kardeşlerimle ortak amaç olarak ÇENGELKÖY formasını tekrar terletiyor olmak çok önemli ve bu yüzden elimizden gelenin en iyisini hep birlikte yapmaya çalışıyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.
Genel Kaptan ERCAN YILMAZ da “tüm takım adına bu oluşumun tanıtımında katkıda bulunan BOĞAZİÇİ ÇENGELKÖY Gazetesi’ne ve tabii ki Sayın YALÇIN SOYSEVİNÇ’e katkılarında dolayı çok teşekkür ederiz. İnşallah önümüzdeki sezonlarda çok daha büyük başarılar kazanacağız ve bunları paylaşacağız.” diyerek açıklamada bulundu.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..