![Cumba “Edebiyat Günü Buluşması “ Üsküdar ‘da düzenlendi](/upload/resimler/haber/E92_26731121_2020118591567323_8528868572111832314_n.jpg)
Cumba “Edebiyat Günü Buluşması “ Üsküdar ‘da düzenlendi
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
13 Ocak 2018 tarihinde Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşen, "Cumba Edebiyat Günü Üsküdar Buluşması 2018" programının birincisi güzel bir ortamda gerçekleşti.
Cumba “Edebiyat Günü Buluşması “ Üsküdar ‘da düzenlendi
13 Ocak 2018 tarihinde Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşen, "Cumba Edebiyat Günü Üsküdar Buluşması 2018" programının birincisi güzel bir ortamda gerçekleşti.
Program stanlarda yer alan kitap ve dergilerin temsilcilerinin şiirleri okunarak gerçekleşti.
Cumba Edebiyat Üsküdar Buluşmasının sunucularından Yalçın Soysevinç katılımcılara hoş geldiniz dedi ve Nazım ustadan bir şiir okuyarak mikrofonu Cumbanın kaptanı Deniz Tüzün e verdi “Programımızın gerçekleşmesinde bizlere destek veren Üsküdar Belediyesi başkanı Hilmi Türkmen, Kültür müdürümüz Saadet Gül ve STK Koordinatörümüz Ali Çelik başta olmak üzere, katılımcı olarak aramızda yer alan; Şair müzisyen Muzaffer Özdemir'e, Anadolu Sanatseverler Topluluğu kurucuları şair Seher Zerrin Ceviz Aktaş, şair Nevin Şaziye Ekmekçioğlu'na, Velespit yayınlarından Alacakaranlık dergisi yazı işleri müdürü Anıl Koç'a, Elmacık Kemiği Dergisi genel yayın yönetmeni Müge Şenel ve dergi emekçilerine, Lirik Dergi genel yayın yönetmeni Egemen Tuğluay ve dergi emekçilerine, Porsuk dergiye, şair Hatice Nayır'a, şair ressam Perihan Koca'ya, şair Gönül Dilek'e, şair-yazar Türkan Kebeci Şahin'e, şair Gülser Han'a, şair Yekta Aydın'a, Cumba Kültür ve Sanat Platformu yönetiminde de yer alan şair yazar Hatice Dökmen'e, şair Hatice Baltacı'ya, Cumba Emekçi Kadın Grubuna, organizasyonun her aşamasında çalışmalara destek veren Cumba K.S.P. yönetiminden Ayşe Güray Koç, Birgül Soysevinç'e, programın sunumunda yer alan Cumba K.S.P. yönetiminden Yalçın Soysevinç'e, şiir yorumları ile günümüze renk katan Bülent Altıntoprak, Ramazan Gecenoglu, Ertuğrul Kalafat ve Dilek Çaldemir'e, programımız davetine icabet eden yerel basınımızdan İstanbul Flash gazetesi imtiyaz sahibi Yaşar Kaba'ya, Üsküdar Haber gazetesi imtiyaz sahibi Turhan Bal'a, Karavan Fanzin'in yöneticilerinden Eyüp Sercan'a ve elbette ziyaretleri ile bizleri onurlandıran, mutlu eden tüm dostlara, edebiyat severlere CUMBA KÜLTÜR ve SANAT PLATFORMU olarak teşekkür ederiz.”dedi
Tam sessizlikte gerçekleşen programda tüm dinleyiciler şair ve yorumcuları dinlediler, müzisyen Muzaffer Özdemir in seslendirdiği parçalar zevkle dinlendi.Kitapseverler şairlerle dergi yayımcıları ile tanıştı görüşme olanağı buldu.
10.Şubat günü Üsküdar Belediyesinin gezi teknesinde boğaz şiirleri eşliğinde saat 13.de yapılacak etkinlik de duyuruldu.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..