Spor söyleşilerinde Hami Mandralı mahallemizdeydi
Üsküdar Belediyesi'nin düzenlediği Spor Söyleşileri 21.Aralık programı Bahçelievler mahallesine geçici olarak gelen Bülent Akarcalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda gerçekleşti.
Spor söyleşilerinde Hami Mandralı mahallemizdeydi
Üsküdar Belediyesi'nin düzenlediği Spor Söyleşileri 21.Aralık programı Bahçelievler mahallesine geçici olarak gelen Bülent Akarcalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda gerçekleşti.
Program Meclis 1.Başkan vekili Esat Kalay’ın moderatörlüğünde yapıldı konuklar milli futbolcu ve teknik direktör Hami Mandıralı ve Trabzonspor un bir dönem 2.başkanlığını yapan Muammer Saka idi.
Okul öğrencilerinin ve başta Müdür Bilal Çolak olmak üzere kimi öğretmenler de dinleyicilerin arasında idi.
Konuşmacılara ilk soru milli takımın başında yabancı bir hoca olmasına ne diyorsunuz ?
Muammer Saka “Futbol gündeminde yer alan en önemli konu bu aslında Profesyonel liglerde ve Bal da oynayan yabancı oyunculara ve hocalara 1 Milyar dolar civarında bir para ödeniyor nasıl bir israf olduğunu görüyoruz. Kaliteli yabancı oyuncu katkıda bulunur ama bu konu çok abartıldı. Hoca konusunda da müsriflik var.Yerli insanların kendilerini yetiştirerek bu işleri üstleneceğini düşünüyorum.
Hami Mandıralı ya yöneltilen soru ise kariyerinizdeki başarılar ve yerli hoca konusunda neler düşünüyorsunuz ?
Aslında Milli takımın başarılı dönemlerinde ve Avrupa kupasını alan takımın başarıları yerli hocaların eseridir.klas oyunculara tamam ama Haci Şota gibi oyunculara evet ama bu kadar çoğuna hayır. Futbolcu olmak başka insan olabilmek başka hep temiz kaldım, işime odaklandım o yüzden başarılı oldum. Sizlere de önerim budur. Diğer takımların Avrupa maçlarında hep yerli takımlarımız destekliyor içten başarılarını diliyorum.
İkinci soru eğitim ve spor arasında yöneticilerin eğitime bakış açısı nedir ?
Muammer Saka “Sadece yöneticilerde değil yorumcu taraftar her yönde sıkıntı var eski kibarlık iletişim ortadan kalktı. 30-40 sene önce tüm taraftarlar karışık oturur maç seyredebilirdik. Farklı takımların taraftarları birbirlerine anlayışlı olmalılar ,yöneticilere çok iş düşüyor iyi örnek olmalılar. T.V. programları tahrik edici olabiliyor. Bakanlar bir araya geliyor sahalarda ki olayları nasıl önleriz diye çalışmalar yapıyorlar bence sorun güvenlik değil insan da .”
Hami “18 kişilik takım kadrolarında 13 yabancı oyuncu hatta ilk 11 de tamamının yabancı olduğunu bile gördük. Yerli oyuncularımız kaliteli ama profesyonelce çalışmıyor işlerini ciddiye almıyorlar. Aslolan kulüplerdir kulüp oyuncuya kimlik verir. Bu ligde 18 takım var bir tanesi birinci olacak bunu herkes anlamalı.
Federasyonda görevli olsanız yabancı oyuncu sınırlandırmanız ne olurdu sorusuna verilen cevaplar. Pek çok oyuncunun uzun süreli sözleşmeleri var ama 2019 dan sonra sınırlamalar geleceğini söyleyebiliriz. 2010-2011 sezon şampiyonluğu ve bu sene kim şampiyon olur gibi sorular öğrencilerden geldi.
Futbol federasyon yönetiminde neden fiili oynayan futbolcu yok sorusuna Hami şu cevabı verdi. “Fiili oynayan futbolcu yok ama 5 eski futbolcu var. Dedi.
Futbol kulüplerinin yönetimlerinde neden eski futbolcular ağırlıklı olarak yoklar konusunda ise görüşler dile getirildi. Altyapılardan neden yeterince oyuncu gelmiyor konusu enine boyuna tartışıldı.
Oldukça aktif geçen söyleşi katılanlar tarafında ilgiyle izlendi.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..