![DSP Üsküdar ilçe Başkanı Naim Er “Üsküdar’ı Üsküdarlılar yönetecek”](/upload/resimler/haber/599_dsp-uskudar--2.jpg)
DSP Üsküdar ilçe Başkanı Naim Er “Üsküdar’ı Üsküdarlılar yönetecek”
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
9 Aralık cumartesi günü Dsp Üsküdar ilçe başkanı Naim er ve yönetici arkadaşları kahvaltılı bir bir toplantı düzenledi ve ardından şu açıklamalarda bulundu.
DSP Üsküdar ilçe Başkanı Naim Er “Üsküdar’ı Üsküdarlılar yönetecek”
9 Aralık cumartesi günü DSP Üsküdar ilçe başkanı Naim er ve yönetici arkadaşları kahvaltılı bir bir toplantı düzenledi. Toplantıya DSP İl kadın Kolları Başkanı Kezban Uzuntepe de katıldı. Nami er ardından şu açıklamalarda bulundu.
Saygı değer basın Mensubu ve partili arkadaşlar.
2017’inin on ayında Üsküdar gündemini değerlendirme toplantısına hoş geldiniz.
Öncelikle Trump’ın küdüs kararı, Ortadoğu projesinde siyonizmin planıdır. Suriye ve Türkiye’yi aşamayan Amerika bu kararıyla baltayı taşa vurmuştur. Reddiyoruzve kınıyoruz.
Üsküdar bir dünya şehri olan İstanbul’un en önemli merkezlerden biridir. Coğrafi ve starejik konumu olmak üzere tarihi, kültürel,sosyal ve ekonomik bakımdan müstesna bir ilçedir.
Sizi rakamlarla fazla meşgul etmeyelim.
Üsküdar’da resmi ve özel olmak üzere bir çok okul ve üniversite vardır.
Ayrıca Ülkemizin en büyük kapsamlı hastaneleri bulunmaktadır.
Belediyemizin 2018 yılı için 550.000.000.tl. öngörmüştür. Mali tablo yayınlanmıştır.. Bizler baştan dediğimiz gibi sizleri rakamlarla boğmak yerine yerelde yaşanan olaylarla ilgili bilgiler ve çözüm önerilerimizi sunacağız.
Üsküdar Nakkaştepe 15 temmuza kadar askeri alandı. 15 temmuzdan sonra Üsküdar belediyesi kiraladı ve burada sosyal tesis yapacak ve ranta açacaktır. Buradaki yeşil alanı çıkar uğruna yok etmeyi aklının ucundan geçirenleri kınıyoruz.
Validebağ korusu içinde binaların restore edileceği gerekçesi ile yıkılmış olup aslına uygun olmayan binalar yapılmıştır. Bu binaların mezbelelikten kurtulmasını olumlu bulmakla birlikte tiçari amaçla kullanılmasını onaylamıyoruz. Buralara sondaj çalışmasını hoş karşılamıyoruz. Buralar babanızın çiftliği değildir, her istediğinizi yapamazsınız. Validebağ korusunu rahat bırakınız.
Üsküdar’da yeni yapılmış olan nikah sarayı önü ve ünalanda yıllardır bitirilmeyen gözlem evi önleri yap boz tahtasına dönmüş olup buraları neden yaptınız? Ne amaçla kullanacaktınız? Yapım ve yıkım bedeli kaç tl’dir? Kaynakların yok edilmesinin sorumlusu kimdir? Bu kadar israf nedendir?
Acıbadem’deki tibaş tarafından yeşil alan olarak bedelsiz olarak terk edilen alana niçin bir vakıfa peşkeş çekilmektedir.
Üsküdar’da dönüşüm sözüyle yola cıktılar 6 katlı imar sözü vererek Kandilli, Kuleli, Küçüksu, Çengelköy, Güzeltepe, Bahcelievler, Mehmet Akif Ersoy, Yavuztürk, Kirazlıtepe, Küplüce, Beylerbeyi, Burhaniye, Ferah, Kısıklı, Kuzguncuk ve İcadiye mahalleleri planlanmıştı. Bu mahallelere söz verilen kat artışı geri alınarak 5 kata düşürülerek halkımız kandırılmış ve mağdur edilmiştir.
Üstelik
Mülkiyet hakkı anayasal haktır. Hiçbir güç gasp edemez. Ama maalesef yukarıda saydığım mahalleleri toki ve belediye aracılığıyla boğaz manzaralı yerleri komik rakamlarla gasp ediyorlar. Mülkünü satmak istemeyene kamulaştırırız tehdidi ile gasp ediyorlar.
Ülke ekonomisinin durumu ortada belediyemize alınan teknenin bedeli 5.000.000. tl’ye bitecek denmesine rağmen 15.000.000 ve daha fazlasına bitmiştir. Valide sultan gemisini almaktaki amacınız nedir?
Belediyemizin borcu yoktur diyorsunuz madem borç yok niçin camilerimizi sattınız ve daha kaç tane camiyi borcunuza karşılık satmayı planlıyorsunuz?
Üsküdar’ın birçok mahallelerinde sel baskınları önlenemedi oysa sel baskınları için milyonlar harcandı. Neden hala sel baskınları en ufak yağmurda olmaya devam ediyor.
Gemi alacağınıza borçlarınızı ödeseydiniz camilerimizi satmasaydınız. Alt yapıya önem verseydiniz.
Deprem ülkemizin bir gerçeği Üsküdar olarak depreme hazırlık ne durumdadır? Toplanma yerleri nerede ve depremle ilgili bir komisyon var mıdır?
Uyuşturucu lanet olan uyuşturucu ile mücadele için belediyemiz ne yapmıştır?
Şimdide sizlere Demokratik Sol Parti Üsküdar olarak ne yapabiliriz.
Biz her zaman inançlara saygılı laikliği savunduk . Yerel yönetimleri temiz siyaset yaparak halka açacağız sloganımız gibi halk ve hak için yapacağız.
Üsküdar’ı Üsküdar’lılar yönetecek . Önceliğimiz eğitim, kültür,işsizlik üzerine projeler üreteceğiz. Esnafımıza zorluk değil kolaylık göstereceğiz. Üsküdar’ı tepeden değil halk tarafından yönetilecektir ve bu belediyecilik anlayışı değişecek sadece Üsküdar’a değil tüm Türkiye’ye örnek olacak projeler sunacağız.
Her Üsküdar’lı evine hüzünlü değil güvenli ve huzurlu olmasını sağlayacağız.
Deprem ve uyuşturucu ile ilgili komisyonlar kuracağız. Deprem gerçeğini halkımıza anlatarak birlikte çözümler bulacağız. Uyuşturucu konusunda komşuluk ve mahalle kültürünü geliştirerek bu illeti hep birlikte yok edeceğiz.
Değerli dostlarım
Üsküdar İlçesinde yerel yönetimle ilgili olumsuzlukla karşı karşıya kalabilirsiniz. Siyasi görüşünüz ne olursa olsun bize bildirebilirsiniz. Sizlerin sözcüsü ve savunucusu olacağız.
Bize ulaşacağınız iletişim numaralarımız.
Başkan Naim Er 05433636060 İlçe sekreteri 0554346606
Email:[email protected].
Saygılarımla.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..