![Çengelköy de mevlit Kandilinde şehitler için dua edildi şerbet dağıtıldı](/upload/resimler/haber/7A9_cengel-mevlit--1.jpg)
Çengelköy de mevlit Kandilinde şehitler için dua edildi şerbet dağıtıldı
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Üsküdar Belediyesi, 15 Temmuz Şehitler Çeşmesi’nde mübarek Mevlid Kandili’nde Üsküdarlılara şerbet ikramında bulundu.
Çengelköy de mevlit Kandilinde şehitler için dua edildi şerbet dağıtıldı
Üsküdar Belediyesi, 15 Temmuz Şehitler Çeşmesi’nde mübarek Mevlid Kandili’nde Üsküdarlılara şerbet ikramında bulundu.
Peygamber Efendimiz'in (S.A.V.) dünyayı şereflendirdiği gece olan Mevlid Gecesi nedeniyle, şehitlerimizin aziz hatırasını yaşatmak için inşa edilen 15 Temmuz Şehitler Çeşmesi’nden şerbet akıtıldı ve tüm şehitlere duâ edildi.
Kandilleşme merasimine Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır, Üsküdar İlçe Müftüsü Enver Osman Kaan, başkan yardımcıları, muhtarlar, şehit yakınları, gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kandilleşme merasiminde konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Aziz şehitlerimizi ve muhterem gazilerimizi hiç bir zaman unutmamak için 15 Temmuz Şehitler Çeşmesini yaptırdık. Kıyamete kadar bu çeşmeden şehitlerimizin ruhu için Fatihalar akacak inşallah. Özellikle böyle mübarek gecelerde bu çeşmeden gül şerbeti akıtmaya devam edeceğiz. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, Allah ülkemizin birliğini ve dirliğini daim etsin, bizleri Cenab-ı Allah kendine hakiki kul, Peygamberimize gerçek ümmet eylesin inşallah, hepinizin Mevlid Kandili mübarek olsun,“ ifadelerini kullandı.
Mevlid Kandili sebebiyle başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizin ruhu için Üsküdar İlçe Müftüsü Enver Osman Kaan Kur’an-ı Kerim okudu ve ardından kandil merasimine katılan herkese şerbet ikramında bulunuldu.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..