![Umut Kılınç Üsküdar CHP Gençlik Kolları Başkan Adaylığını açıkladı](/upload/resimler/haber/DA6_umut-kilinc.jpg)
Umut Kılınç Üsküdar CHP Gençlik Kolları Başkan Adaylığını açıkladı
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Son iki yıldır Gençlik kolları yönetiminde olan Umut Kılınç arkadaşları ile başkan adaylığına karar vermesini takiben gazetemize yaptığı açıklamalarda partililere ve kamuoyuna şunları söyledi.
Umut Kılınç Üsküdar CHP Gençlik Kolları Başkan Adaylığını açıkladı
Son iki yıldır Gençlik kolları yönetiminde olan Umut Kılınç arkadaşları ile başkan adaylığına karar vermesini takiben gazetemize yaptığı açıklamalarda partililere ve kamuoyuna şunları söyledi.
Merhaba Değerli Yol Arkadaşlarım,
Sizlere bir parçası olmaktan gurur duyduğum gençlik örgütümüzün yöneticisi ve yeni başkan adayı olarak sesleniyorum. Öncelikle geçtiğimiz iki yıl boyunca birlikte ürettiğimiz, direndiğimiz, memleket üstüne kafa yorup hemdert olduğumuz, gece gündüz demeden adım adım yürüdüğümüz ekip arkadaşlarıma, bize inanan ve üye olmanın ötesinde inanan bir ruhla partiyle bütünleşen tüm yoldaşlara teşekkür ederek başlamak istiyorum. Selam olsun.
Bu iki yılda kimsenin sırtımızı sıvazlamasına ihtiyaç duymadan, kimseye yaslanmadan yürüttük mücadelemizi. Birilerinin gençliği olmadık. Kimsenin emir eri olmadık, kimsenin ardında boncuk gibi dizilmedik. Çünkü buraya bunun için gelmedik. Bizim söyleyecek sözümüz, beraber işleyecek özümüz vardı. Şimdi bu yarışta, daha fazlası olduğunu anlatmak üzere bulunuyorum.
Yönetim olarak göreve gelirken bir amacımız vardı. Pankart asmaktan, mektup dağıtmaktan, etkinliklerde kalabalık etmekten daha fazlasını yapacak bir gençlik hayal ettik. Bu uğurda çalıştık. Yoldaşlık yürüdüğün yola göre değer kazanır. Yanlış bildiğimize yoldaş olmadık. Kendi yolumuzu çizdik. İlkelerimiz etrafında topladık ve toplandık.
Başka bir geleceğin başka bir gençlikle mümkün olduğuna inandık. Paneller düzenlemekle yetinmedik, bu panellere kendi içimizden konuşmacılar çıkardık. Üretmenin ve emeğin gücüne inandık.
Gençlik örgütümüzün ilk kez bir dergisi oldu.
Sosyal sorumluluk alanımızı yalnızca yakın çevremizle sınırlı tutmadık, memleketin en uzak köşelerine el uzattık.
Öznemiz yalnızca yardıma muhtaç insanlar değildi.
Sokak hayvanlarının soğuk havalarda barınabileceği yuvalar yapmak için bir atölye kurduk ve gönüllülerimizle birlikte çalışmalar yürüttük.
Tüm bu çalışmalar içinde en önemlisi ise geçtiğimiz Nisan ayı öncesi dönemdeydi. Bu yıl ülkemiz ve örgütümüz büyük bir sınavdan geçti. Cumhuriyetin ve Cumhuriyet değerlerinin oylandığı anayasa değişikliği referandumu süresince tüm engelleme ve baskılara rağmen, Üsküdar’ımızda HAYIR’ı nakış nakış işledik.
HAYIR’ı birlikte başardık, 2019’da da başaracağız.
Birilerinin vaat ve hayalleri, bizim gerçekleştirdiklerimiz.
Bizler, geleceği; gençlerin ve genç dimağların taşıdığı tuğlarla örmeye ant içtik.
Bu andımızı hep birlikte gerçekleştirmemize destek olmak için 3 Aralık Pazar günü tüm yoldaşlarımızı ve partililerimizi ilçe binamızda gerçekleşecek gençlik örgütü kongremize davet ediyoruz.
#GeleceğeBirAdımAtalımAdıUmutOlsun
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..