![Altınköy Sitesinde önemli gelişmeler var](/upload/resimler/haber/87C_altinkoy--2.jpg)
Altınköy Sitesinde önemli gelişmeler var
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Altınköy Sitesi Yönetim Kurulu üyesi Mesut Şahin e konuk olduk ve site hakkında son gelişmeler hakkında bilgiler aldık onları okuyucularımızla paylaşmak istedik.
Altınköy Sitesinde önemli gelişmeler var
Altınköy Sitesi Yönetim Kurulu üyesi Mesut Şahin e konuk olduk ve site hakkında son gelişmeler hakkında bilgiler aldık onları okuyucularımızla paylaşmak istedik.
Mesut Şahin “Üsküdar Belediyesi tarafından Üsküdar genelindeki sitelere destek kapsamında sitemize çocuk parkının zeminine kauçuk kaplaması yapıldı. Çocuklarımız bu sayede yaralanma yaşamadan güvenli bir şekilde oynayabilecekler. Çevresinde bulunan yeşil alana da bakım desteği yapıldı.
Kasım ayında Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen e makamında bir ziyaret yaparak sitemize yaptığı hizmetler konusunda site adına teşekkür ettik ve İmar planları kesntsel dönüşüm konusunda bilgi alışverişinde bulunduk.
Geçen genel kurulda herkesi tatmin edecek bir kentsel dönüşüm kararı alınmış idi, amacımız 302 üyemizin hepsini memnun edecek ve herkesin tek tek imzalayacağı ve ikna olacağı bir projeyi ortaya çıkarmak.
Yönetim kurulu olarak biz kendi başımıza bir karar alma ve uygulama peşinde değiliz. Her bloktan iki temsilci seçildi 28 kişilik bir temsilciler kurulumuz oluştu onlar da ararlından ayrıca 7 kişi belirlediler, gelen geri dönüşüm tekliflerini yönetim kurulu bu temsicilerle beraber toplanıp değerlendiriyor. Zira bu konular çok hassas açıklık ve şeffaflık ilkesini tamamen uyguluyoruz.
Son onaylanan imar planı çerçevesinde bazı teklifler oluşmaya başladı bunlar içinden ciddilerini değerlendirip önümüzde ki genel kurula sunacağız. Orada ortaklarımızla etraflıca değerlendirip alınacak karara göre hareket edeceğiz.”
Bizde Çengelköy Gazetesi olarak bu örnek Kentsel dönüşüm çalışmasını sayfalarımıza alıp okuyucularımızın değerlendirmesine sunmak istedik. Yönetimin blok temsilcileri ile beraber hareket etmesi gerçekten önemli bir gelişme , şimdiden hayırlı oldun diyoruz.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..