Güzeltepe’de dönüşüm başlıyor
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Üsküdar Belediyesi Örnek Dönüşüm kapsamında Güzeltepe’de, Batman Sarıgül İnşaat Şirketi ile ilk protokolü imzaladı.
Üsküdar Belediyesi Örnek Dönüşüm kapsamında Güzeltepe’de, Batman Sarıgül İnşaat Şirketi ile ilk protokolü imzaladı. Protokol imza törenine Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Ak Parti İlçe Başkanı Halit Hızır, Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz ve çok sayıda basın mensubu katıldı.
Üsküdar Belediyesi’nin, Örnek Dönüşüm projesi ile kentsel dönüşüm olgusunu değiştirdiğini dile getiren Başkan Hilmi Türkmen, ”Üsküdar’da başlayan dönüşüm, her ayrıntısıyla Türkiye’ye örnek olacak. Bu nedenle ‘Üsküdar’da kentsel dönüşüm yok, Örnek Dönüşüm var’ diyoruz. Örnek dönüşüm, daha güvenli bir hayat, daha iyi bir yuva ve daha huzurlu bir gelecek için ülkemizi ve şehrimizi yeniden yapılandırma projesidir,” diye konuştu.
Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, otoparkı, çocuk oyun alanları ve yürüyüş alanları ile yeni bir yaşam alanı oluşturulacağını vurgulayarak, “Üsküdar’ın boğaz bölgesinde 16 mahallede imar sorunu vardı, hepsini çözüme ulaştırdık. Şu anda Kirazlıtepe Mahallesi ve Yavuztürk Mahallesinde geri dönüşüm projemiz devam ediyor. Güzeltepe Mahallemizde de yeni bir projeye başlıyoruz. Güzeltepe de belediyemize ait 38 dönümlük arazi üzerine 5 katlı, 4+1 300’e yakın daireyi 2018’in sonuna tamamlayacağız. Bugün imzalayacağımız sözleşmenin ardından inşaata başlayacağız. Örnek dönüşümlerin sayısını artıracağız,” dedi.
Protokol konuşmaları sonrası Başkan Hilmi Türkmen, Batman Sarıgül İnşaat Şirketi ile geri dönüşüm protokolünü imzaladılar. Başkan Hilmi Türkmen, tören sonrası firma temsilcileriyle sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..