![Çengelköy İlkokulu Bir “İlk”e İmza Attı: Baba Eğitimi](/upload/resimler/haber/AE6_IMG-20171011-WA0005.jpg)
Çengelköy İlkokulu Bir “İlk”e İmza Attı: Baba Eğitimi
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Çengelköy İlkokulu, eğitimde babaların da yer alması; bilinçli anne, bilinçli baba ve bilinçli toplum olma yolunda adımlar atılması için babaları da eğitiyor.
Çengelköy İlkokulu Bir “İlk”e İmza Attı: Baba Eğitimi
Çengelköy İlkokulu, eğitimde babaların da yer alması; bilinçli anne, bilinçli baba ve bilinçli toplum olma yolunda adımlar atılması için babaları da eğitiyor.
Çengelköy İlkokulu Müdürü Ali Yaşar DÜZCÜ, Rehberlik Öğretmeni Sibel COŞKUN işbirliği ile 6 yıldır kesintisiz sürdürdüğü “Baba Destek Eğitim Programı”nı bu yıl da devam ettiriyor.
DÜZCÜ, 10 Ekim 2017 tarihinde babalarla akşam saat 20:00 da yapılan toplantıda;
“Çocuklarımızın olumlu birer kişilik geliştirmeleri ve toplumla sağlıklı iletişim kurabilen insanlar olmaları için sorumluluklarımız neler? Sorumlulukların da ötesinde neler yapabiliriz.? Konularında deneyim ve yaşantıların paylaşıldığı, bilgi ve becerilerin konuşulduğu toplantıda çocuğumuzun gelişimine yaptığımız katkılara bir yenisini daha ekleyelim” dedi.
Katılımın fazla olduğu toplantı sonrası, Çengelköy İlkokulu, 20 öğrenci babası ile bu yıl da her hafta pazartesi günleri saat 20:00 da, 10 hafta sürecek “Baba Destek Eğitim Programı” nı başlattı. 6 yıldır haftanın bir günü, akşam iş çıkışı okula gelerek yılmadan eğitime katılan Çengelköy babaları, uygulamadan mutlu olduklarını, baba olarak çocuğuna nasıl yaklaşması gerektiğini daha iyi öğrendiklerini söylediler.Çengelköy İlkokulu’nu bu örnek uygulamalarından dolayı kutladılar.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..