![‘’DENEYAP TEKNOLOJİ ATÖLYESİ’’ DERSLERE BAŞLADI](/upload/resimler/haber/3B4_dene-yap-1.jpg)
‘’DENEYAP TEKNOLOJİ ATÖLYESİ’’ DERSLERE BAŞLADI
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Üsküdar Belediyesi ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı iş birliğiyle hazırlanan Üsküdar Bilim Merkezi’nin ilk bölümü olan Deneyap Teknoloji Atölyesi’nin açılışı yapıldı.
‘’DENEYAP TEKNOLOJİ ATÖLYESİ’’ DERSLERE BAŞLADI
Üsküdar Belediyesi ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı iş birliğiyle hazırlanan Üsküdar Bilim Merkezi’nin ilk bölümü olan Deneyap Teknoloji Atölyesi’nin açılışı yapıldı. Deneyap Teknoloji Atölyesi’nde ilk dersi Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar verdi.
Üsküdar Belediyesi’nin toplumu bilimle buluşturmak ve bilimsel farkındalık oluşturmak amacı ile yapımına başladığı Üsküdar Bilim Merkezi’nin ilk bölümü olan Deneyap Teknoloji Atölyelerinin açılışı gerçekleştirildi.
Programa Üsküdar Belediye Başkan Yardımcıları Sedat Ayyıldız ve Mete Yapıcı, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Yönetim kurulu Başkanı Mehmet Fatih Kaçır’ın yanı sıra Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar ve eşi, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar da katıldı. Deneyap Teknoloji Atölyesi’nde ilk dersi Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar verdi.
“Bina yapmak iş değil, bu binaların içini doldurmak, bunları sürdürülebilir kılmak mesele”
Üsküdar Bilim Merkezi’nin ilk bölümü olan DeneyapTeknoloji Atölyeleri’nin açılışında konuşan Üsküdar Belediyesi Başkan Yardımcısı Sedat Ayyıldız, “ Artık bina yapmak iş değil ama bu binaların içini doldurmak bunları sürdürülebilir kılmak mesele. İşte biz de Üsküdar Belediyesi olarak bu binayı çok erken bir dönemde bitirdik ama bu güne kadar açılışı bekledi. Neden bekledi? İşte bu sürdürülebilir kılmayı sağlamak için bekledi” dedi.
“Dünyada muasır medeniyet seviyesinde ve ötesinde projelere imza atacaklar”
Deneyap Teknoloji Atölyesi’nin ilk dersini veren Selçuk Bayraktar, “ Geleceğin Teknoloji Yıldızları programı kapsamında Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı olarak icra ettiğimiz 20 bin öğrencinin katıldığı sınav da ilk binini ikinci aşamada 430 öğrenciye “Deneyap Teknoloji Atölyeleri” kapsamında vereceğimiz eğitimlerin başlangıcını bugün burada Üsküdar Bilim Merkezi’nde ilk dersini vermiş olduk. İnşallah bu genç kardeşlerimiz aldıkları eğitimler sayesinde Türkiye’nin birçok teknolojik alanda ilklerini yapacaklar. Hatta dünyada muasır medeniyet seviyesinde ve ötesinde projelere imza atacaklar. Birkaç farklı aşamada bu derslerimiz gerçekleşecek. Eğitimler 3 sene boyunca sürecek” dedi.
Kendi kategorilerinde birinci ve ikinci olan öğrencilere hediye takdiminin ardından program, kurdele kesimiyle son buldu.
DENEYAP TEKNOLOJİ ATÖLYELERİ
Teknolojinin Yıldızlarını Seçme Programı için 4. 5. 6. ve 8. sınıflar ile lise hazırlık ve 9. sınıf öğrencilerine çağrı yapıldı. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın yaptığı değerlendirmeler sonucunda ilk eğitim sınıfları oluşturuldu. Teknoloji takımlarına seçilen öğrenciler Üsküdar Bilim Merkezi Deneyap Teknoloji Atölyeleri’nde eğitimlere katılacak, projeler yapacak, ulusal ve uluslararası yarışmalara hazırlanacaklar. 3 yıllık ücretsiz eğitim sürecinde çeşitli eğitimler verilerek oluşturulacak proje takımları, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın ekipman, altyapı, teknik danışmanlık ve seyahat desteklerinden yararlanarak ulusal ve uluslararası yarışmalara katılabilecekler.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..