Soğuksulular İftarda buluştu
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Bölgemizin en aktif derneklerinden birisi olan Cide Soğuksu ve çevre köyleri derneği 8.Haziran akşamı Çengelköy Mehmet Çakır spor merkezi salonunda iftarda buluştu.
Soğuksulular İftarda buluştu
Bölgemizin en aktif derneklerinden birisi olan Cide Soğuksu ve çevre köyleri derneği 8.Haziran akşamı Çengelköy Mehmet Çakır spor merkezi salonunda iftarda buluştu.
Dernek başkanı Tuncay Şenol ve yönetici arkadaşları tüm katılımcıları karşıladı tamamı dolan salonda rahat etmeleri için ellerinden geleni yaptılar. Dernek üyelerinin ailelerinin yanında pek çok kardeş dernek başkanları yöneticileri Üsküdar Kastamonulular derneği başkanı Hasan Kuruoğlu Üsküdar Belediye Meclis başkan 1.vekili Esat Kalay ve siyasi partilerin temsilcileri katıldılar.
Cide Soğuksulular Dernek Başkanı Tuncay Şenol “İstanbul da yaşayan ihtiyaç sahiplerine Soğuksu ve çevresinde yaşayan ihtiyaç sahiplerine ramazan ayı boyunca yardım kartları dağıttık.Çocuklara giyim desteği verdik. Her ay 50 öğrenciye burs vermeye devam ediyoruz. Kastamonulular olarak ülkemize her zaman faydalı olmaktan vazgeçmedik. Eğitime özellikle de teknik eğitime ağırlık verilmesi için bundan sonra elimizden ne geliyorsa yapacağız. Bugün tüm hazırlığı gençlik kollarımız yaptı hepsini tebrik ediyoruz.Tuttuğumuz oruçlar Allah katında kabul olsun “ dedi.
Cide dernekler federasyonu başkanı Celal Gül katılımcıları selamladı örnek çalışmaları olan dernek yönetimini kutladı.
Esat kalay “ gençlerimizi ve Tuncay Şenol u kutluyorum. Bu dernek dernekler üstü bir performans sergiliyor.öğrencilere burs, ihtiyacı olana yardım, sanayiye destek daha ne olsun. Bize de ne düşüyor ise derneğinize destek olmaya devam edeceğiz.” Dedi
Ardından okunan dualar ile oruç açıldı lezzetli yemekler hep beraber yenildi.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..