![İMAR PROTESTOSUNDA ARAÇ KONVOYU DÜZENLENDİ](/upload/resimler/haber/DZ1_imar-konvoyu-3.jpg)
İMAR PROTESTOSUNDA ARAÇ KONVOYU DÜZENLENDİ
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Üsküdar İmar Derneği ve mahallelerde oluşan platformlar 21 Mayıs Pazar günü yaşadıkları imar hoşnutsuzluğunu gündeme getirmek ve bir çare aramak amacıyla araçlar ile bir konvoy düzenledi.
İMAR PROTESTOSUNDA ARAÇ KONVOYU DÜZENLENDİ
Üsküdar İmar Derneği ve mahallelerde oluşan platformlar 21 Mayıs Pazar günü yaşadıkları imar hoşnutsuzluğunu gündeme getirmek ve bir çare aramak amacıyla araçlar ile bir konvoy düzenledi.
Yüzlerce araç ve yüzlerce insanın katıldığı bu sessiz protesto eylemi ile amaçları boğaz imar durumunu gündeme getirip İstanbul ve Üsküdar Belediye yetkililerinin dikkatini bu konuya çekmekti.9 mayıs günü de bu eylemi yapmışlar ve sorunlarını gündeme getirmeyi başarmışlardı.
Üsküdar İmar Derneği gazetemize yaptığı açıklamada "60 yıldır çözülmeyen imar probleminin vatandaşın isteği ve talepleri dikkate alınarak çözülmesini istiyoruz. Biz kentsel dönüşüme karşı değiliz.
Boğaziçi imar yasasının getirdiği kısıtlamalar yüzünden Avrupa yakasında bizim emsalimiz olan Şişlide, Kâğıthane’de komşumuz olan Kadıköy, Ataşehir, Ümraniye’de 5,2 - 12,5 olan imarı biz alamıyoruz. Avrupa yakasında gökdelenler yapılmış bize ise 1000 metre arsan olursa 150 metre 4 kat ev yapabilirsin diyorlar.
1000 metre yer için 200 metrelik 5 parsel birleşecek 400 metre belediyeye terk edecek 600 metrenin 150 metresine 4 kat ev yapacak yıktığı 4 katlı evine karşılık 1 daire alacak 4 katta oturan 4 kardeşten hiç biri bölüşüm sorunu yüzünden bu dairede oturamayacağı için 4x4 16 aile evsiz kalacak.
Bu verilen imar ile mahallelerimizde yaşayan insanlar kentsel dönüşümü gerçekleştiremezler. Ya tabuta dönüşmüş yapılarda yaşayacak ya da bu mahalleleri terk etmek zorunda kalacaklar.
Bizim seçtiğimiz siyasilerden talebimiz. Mecliste Boğaziçi yasası yeniden yapılsın ve bize de Kâğıthane’de, Şişli’de, Kadıköy’de, Ümraniye’de Ata şehirde verilen imarın aynısı verilsin.
Halkımızdan talebimiz derneğimize gönüllü üye olmaları. Birlik olalım her ortamda taleplerimizi dile getirelim. Mülkiyet hakkı kutsaldır. Mülkümüze sahip çıkalım Bizim olanı en güzel şekilde almamız lazım. Asıl olan biziz. Mücadeleye devam. Mutlaka adil bir imar ve sağlıklı bir kentsel dönüşüme kavuşacağımıza inanıyoruz. "Dedi
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..