![CHP’Lİ TANAL KÖPRÜ ZAMLARINI SORDU](/upload/resimler/haber/58E_chpli_tana.jpg)
CHP’Lİ TANAL KÖPRÜ ZAMLARINI SORDU
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, 3. Köprü ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu
CHP’Lİ TANAL KÖPRÜ ZAMLARINI SORDU
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, 3. Köprü ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Tanal, 3. Köprünün Hazineye maliyetinin, hükümetin beklediğinden çok daha fazla olduğunu iddia ederek mali tablonun bu şekilde devam etmesi halinde hazinenin kasanından köprünün maliyeti kadar para çıkacağını iddia etti.
Tanal“Yap-İşlet-Devret modeli ile yapılan 3. Köprüden günlük 138 binin altında geçen her araç için geçiş ücreti hazine tarafından ödeniyor. Bu anlaşmanın basiretsizliği çabuk anlaşılmış olacak ki önce Avrasya Tüneli ve 3. köprü kullanılsın diye diğer köprülere %48 zam getirdiler, şimdi de 3. Köprünün geçiş ücretine zam getirerek hazinenin sorumluluğunu hafifletmeye çalışıyorlar. Ancak bu öyle bir anlaşma ki; diğer 2 köprünün yıllık gelirinin toplasanız 3. Köprünün hazine garantisini karşılamaya yetmiyor. Tablo böyle giderse köprünün hazineye maliyeti neredeyse proje bedeline eşit olacak. Bu haliyle projeler yalnızca yüklenici firmalara yararken, hem devlete hem vatandaşa zarar veriyor. Maalesef bu zarar yalnızca hükümetin görev süresi ile sınırlı değil yıllarca halkın sırtında olacak. Yandaşın rantını da halk ödeyecek.“ diyerek açıklamalarda bulundu.
Tanal sözlerine “Hem Avrasya Tünelinin hem de 3. Köprünün hazineye maliyetini, diğer köprülere yapılan zamları ve bu haliyle giderse kaç yıllık içinde proje bedeli kadar hazine garantisi ödeneceğini içerir yazılı soru önergemizi Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet Arslan’a hitaben meclise sunduk. Bu basiretsiz projelerin gerçek yüzünün rant olduğu yavaş yavaş ortaya çıkıyor, artık halk da bunun farkına varmaya başladı.“ diyerek devam etti.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..