![ÜSKÜDAR ‘’11. GELENEKSEL MOR SALKIM ŞENLİĞİ’’ İLE BAHARA MERHABA DEDİ](/upload/resimler/haber/ZB1_mor-1.jpg)
ÜSKÜDAR ‘’11. GELENEKSEL MOR SALKIM ŞENLİĞİ’’ İLE BAHARA MERHABA DEDİ
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, AK Parti İstanbul Milletvekili Belma Satır, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla, “11. Geleneksel Mor Salkım Şenliği” gerçekleştirildi.
ÜSKÜDAR ‘’11. GELENEKSEL MOR SALKIM ŞENLİĞİ’’ İLE BAHARA MERHABA DEDİ
Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, AK Parti İstanbul Milletvekili Belma Satır, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla, “11. Geleneksel Mor Salkım Şenliği” gerçekleştirildi.
Bu yıl 11.si düzenlenen etkinlik kapsamında toplamda 3 bin adet mor salkım fidanı dağıtıldı. Her yıl 15 Nisan ve 15 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen festivalde bin 500 adet mor salkım fidanı vatandaşlara dağıtırken geri kalanı Üsküdar Belediyesi tarafından kamu kurum ve kuruluşları bahçelerine, parklara ve cami avlularına dikildi.
“KİŞİ BAŞI DÜŞEN YEŞİL ALAN ORANINI AVRUPA STANDARTLARININ ÜZERİNE ÇIKARACAĞIZ”
Üsküdar Mihrimah Camii bahçesinde fidanları dikip sulayan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Üsküdarımız İstanbul’un adeta bahçesi. Her fırsatta ifade ediyoruz Üsküdar bir tarih, kültür şehri ama bugün söylüyoruz ki Üsküdar, boğazın incisi ve denizle yeşilin buluştuğu güzel bir şehir. Üsküdar’a ne yapsak yakışıyor. Bugün Mor Salkım Festivali’nin 11.sini düzenliyoruz, bu bir gelenek oldu. İnşallah nicelerini düzenleyeceğiz. Bizler biliyoruz ki bu güzel şehirleri ayakta tutan doğal güzelliklerdir. Artık dünyada özellikle büyükşehirlerde büyük binalar değil yeşil alanlar talep ediliyor. Bizler Üsküdar Belediyesi olarak son yılda Üsküdar’da kişi başına düşen alan oranının 4.8 metrekareden şu anda 9.2 metrekareye çıkardık. Hedefimiz, 2019 yılına vardığımızda bu oranı 10 metrekarenin üzerine çıkarmak. Bu da Avrupa standartlarının üzeri demektir.” şeklinde konuştu.
“ÜSKÜDAR’DA YAPILAN PROJELERE YETİŞEMİYORUZ”
Etkinlikte konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Belma Satır, “Benim çocukluğum, gençliğim, üniversite yıllarım Üsküdar’da geçti. Bir Üsküdarlı olarak Üsküdar’a yapılan projelerden gurur duyuyorum. Üsküdar her geçen gün daha da güzelleşiyor. Biz Üsküdar’da yapılan projelere yetişemiyoruz. Üsküdar Belediye Başkanımızın her gün Üsküdarlılara değen bir çalışması oluyor. Bu güzel etkinlikte sizlerle olmaktan memnun oldum.” ifadelerini kullandı.
Etkinlik, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in Mihrimah Camii bahçesinde dikim yapmasının ardından vatandaşlara fidan dağıtımıyla sona erdi.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..