![Gürlü’den Referandum Değerlendirmesi](/upload/resimler/haber/14C_gurlu-foto-foto.jpg)
Gürlü’den Referandum Değerlendirmesi
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Saadet Partisi Üsküdar İlçe Başkanı Muhammet Gürlü, 16 Nisan’da gerçekleştirilen Anayasa Referandumu’nun sonuçlarını değerlendirdi.
Gürlü’den Referandum Değerlendirmesi
Saadet Partisi Üsküdar İlçe Başkanı Muhammet Gürlü, 16 Nisan’da gerçekleştirilen Anayasa Referandumu’nun sonuçlarını değerlendirdi.
Saadet Partisi Üsküdar İlçe Başkanı Muhammet Gürlü, 16 Nisan’da gerçekleştirilen Anayasa Referandumunun sonuçlarına dair değerlendirmelerde bulundu. Ülke genelinde ortaya çıkan sonucun bir çok şeye işaret ettiğini belirten Gürlü, “Ancak bence seçim sonuçlarının en önemli mesajı, kamplaştırıcı, kutuplaştırıcı, ötekileştirici söylemin kaybetmiş olması sağduyunun ve birleştiriciliğin kazanmış olmasıdır. Umarım bu mesaj iyi okunur ve bundan sonra da aynı hatalara düşülmez” şeklinde konuştu.
Üsküdar’daki sonuçlara dair de açıklamalarda bulunan Başkan Gürlü, “Tabii Üsküdar ölçeğinde meydana gelen sonucu değerlendirirken de bir çok faktör ele alınabilir ancak ben sadece Saadet Partisi açısından durumu değerlendirmek istiyorum. İlçe teşkilatı olarak biz kutuplaşma olmasın diye bu süreçte bir kampanya yürütmedik. Sorulduğunda ya da yeri geldiğinde de fikirlerimizi ifade ettik ve insanlarımızı düşünmeye davet ettik. Ortaya çıkan bu sonuç, herkese Saadet Partisi’nin sözünün gücünü, etkisini bir kez daha göstermiş oldu” şeklinde konuştu.
Saadet Partisi Üsküdar İlçe Başkanlığı’nın uzun süredir yoğun bir çalışma içerisinde olduğunu da hatırlatan Muhammet Gürlü, “Bu çalışmalarımızda, tüm Türkiye’de olduğu gibi, Üsküdar’da da Partimizin oy oranının arttığını gözlemliyorduk. Bu sonuçlarda Saadet Partisi’nin artan oy oranının ilk somut göstergesidir” diye konuştu.
Milli Görüş tabanının referandum kampanyası sürecinde çeşitli algı operasyonlarına, haksız ithamlara da maruz kaldığına dikkat çeken Gürlü, “Herşeye rağmen duruşundan taviz vermeyen, disiplinli bir şekilde hareket eden tüm Milli Görüşçülere teşekkür ediyorum” dedi.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..