Üsküdarlı gazilerden evet yolculuğu

Üsküdarlı gazilerden evet yolculuğu

Tarih 06 Nisan 2017, 13:58 YazdırBu haberi yazdır

Üsküdarlı 15 Temmuz gazisi Ali Niyazi Erduran, Abdurrahman Erduran ve Muhammed Alperen Ece, eveti anlatmak için kiraladıkları karavanla Çanakkale üzerinden İzmir’e kadar gidecek.

Üsküdarlı gazilerden evet yolculuğu

 

 

Üsküdarlı 15 Temmuz gazisi Ali Niyazi Erduran, Abdurrahman Erduran ve Muhammed Alperen Ece, eveti anlatmak için kiraladıkları karavanla Çanakkale üzerinden İzmir’e kadar gidecek.AK Parti üyesi 15 Temmuz gazileri, ‘EVET’ yolculuğuna çıktı. AK Parti Üsküdar İlçe Başkanlığı’nın önünden törenle uğurlanan 15 Temmuz gazisi Ali Niyazi Erduran, Abdurrahman Erduran ve Muhammed Alperen Ece, kiraladıkları karavanla Çanakkale’ye hareket etti. Uğurlama töreninde konuşan AK Parti Üsküdar SKM Başkanı İhsan Sorar, “Alçak FETÖ’nün 15 Temmuz gecesi başlattığı kalkışmada canlarını siper eden bu 3 genç gazimiz, 16 Nisan için de yollara düştüler. Biz bu sebeple ‘15 Temmuz’un nöbetçisi, 16 Nisan’ın evetcisi Üsküdar’ diyoruz. Bu üç kardeşimize çok teşekkür ediyoruz. 15 Temmuz’da olduğu gibi yine zor bir görev üstlendiler. Allah yollarını açık etsin” dedi.


“EVETİ ANLATACAĞIZ”

Çıktıkları evet yolculuğuyla ilgili bilgi veren Abdurrahman Erduran ise “Türkiye üzerinde oynanan oyunların son bulması için evetin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Hayır vermeyi düşünen vatandaşlarımıza eveti anlatacağız” dedi. Trakya üzerinden Çanakkale’ye gideceklerini dile getiren Erduran, şunları söyledi: “Yarın sabah (5 Nisan Çarşamba) Çanakkale Şehitliği’nde olmayı planlıyoruz. Çanakkale şehitlerimize tüm ümmetin selamını götüreceğiz. Yine oradan sahil yoluyla İzmir’e kadar gideceğiz. Bir hafta sürmesini planladığımız seyahatimizde konakladığımız her yerde eveti anlatacağız.” 

 

 üsküdar gazi - 15 temmuz Üsküdar -

Bu haber 559 defa okunmuştur.
Facebook  Twitter  FriendFeed  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
DİĞER HABERLER