![Ahmet Ertegün Üsküdar’da anıldı](/upload/resimler/haber/A28_ahmet-ertegun-uskudarda-anil--1.jpg)
Ahmet Ertegün Üsküdar’da anıldı
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Müziğin evrensel ismi Üsküdarlı sanatçı Ahmet Ertegün, vefatının 10. yılında Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen programla anıldı.
Ahmet Ertegün Üsküdar’da anıldı
Müziğin evrensel ismi Üsküdarlı sanatçı Ahmet Ertegün, vefatının 10. yılında Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen programla anıldı.
Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma gecesinde ünlü müzisyen İlhan Erşahin sahne aldı. Geceye Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve çok sayıda Üsküdarlı katıldı.
Ahmet Ertegün’ün hayatını anlatan belgeselin yayınlanmasıyla başlayan gecede izleyiciler belgeseli izlerken duygu dolu anlar yaşadı.
Anma gecesinde konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Amerika’dan bugün gelen büyük usta İlhan Erşahin’i dinlemek için ben de sizler gibi sabırsızlanıyorum. Üsküdar’a bu tür organizasyonlar çok yakışıyor. Üsküdar gerçekten bir müzik şehri. Tabi ki Ahmet Ertegün ile Üsküdar’ın alakası çok. Ahmet Ertegün bir Üsküdarlı. Dedesi Özbekler Tekkesi’nin eski dervişlerinden. “Üsküdar’a Gider İken Aldı da Bir Yağmur” şarkısını dünyaya duyurmuş bir isim Ahmet Ertegün. Bu güzel şehir Üsküdarımızı eşeledikçe alttan ne kadar güzel şeyler çıkıyor sanat adına. Bu akşam müziğin bu evrensel dilini insanlığa ve tüm dünyaya Üsküdar’dan haykırmak istiyoruz. Müziğin güzel diliyle barış diyoruz, sevgi diyoruz, kardeşlik diyoruz. İlhan Erşahin de aynı Ahmet Ertegün’ün izinden yürüyen büyük bir usta. Aşık Veysel’in o kıymetli eserlerini saksafonla dünyaya haykıran bir isim. Bu akşam Üsküdar için gerçekten çok özel bir akşam. Vefatının 10. yılında Ahmet Ertegün’ü anıyoruz. Bu akşam size bir sürprizimiz de var. Genç yetenekli bir arkadaşımızı dinleyeceğiz. Bizler böyle yetenekli gençlerin her zaman arkasındayız.” dedi.
Anma gecesinde sahne alan 13 yaşındaki genç yetenek Hakan Başar, çaldığı piyanoyla salondakileri adeta büyüledi. Başkan Türkmen, genç yaşında büyük başarı gösteren Hakan Başar’ın eğitimine katkıda bulunmak amacıyla 10 bin ₺ değerinde eğitim bursu verdi.
Bu geceye özel olarak Amerika’dan gelen İlhan Erşahin, notalarıyla Üsküdarlılara unutulmaz bir gece yaşattı. Programın sonunda Başkan Türkmen, İlhan Erşahin’e çiçek takdim etti.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..