![İSPARK ile Akıllı Otopark Sistemleri](/upload/resimler/haber/C94_otomatik-odeme.jpg)
İSPARK ile Akıllı Otopark Sistemleri
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Akıllı telefon, akıllı ev, akıllı otomobil derken şimdi akıllı otopark sistemleri hayatımıza giriyor. Yaşamımızın bir parçası haline gelen akıllı teknolojiler İSPARK ile yollara taşınıyor.
İSPARK ile Akıllı Otopark Sistemleri
Akıllı telefon, akıllı ev, akıllı otomobil derken şimdi akıllı otopark sistemleri hayatımıza giriyor. Yaşamımızın bir parçası haline gelen akıllı teknolojiler İSPARK ile yollara taşınıyor.
İSPARK, teknolojiyi etkin şekilde kullanarak hayata geçirdiği modern çözümleri ve yenilikçi uygulamaları, sürücülerin yaşamını kolaylaştırıyor.
Otoparklar Cebe Girdi
İSPARK için hazırlanan ve uygulama marketlerinde yerini alan, akıllı telefon uygulamasıyla vatandaşlar bulundukları noktaya en yakın otoparkları tespit ederek, navigasyon uygulamasıyla otoparka rahatça ulaşabiliyor. Ayrıca otoparkların kapasite ve fiyat bilgileri ile doluluk oranları da uygulama sayesinde rahatça öğreniliyor.
Güvenli Altyapı
Otoparkların tamamında VPN ve APN altyapısıyla merkeze bağlanarak güvenli ve kesintisiz iletişim sağlanıyor. Bu sayede kent genelinde 600 noktada hizmet veren İSPARK tek merkezden rahatça yönetilebiliyor.
Akıllı Tabelalarla Kolay Parklanma VMS
Otopark Bilgilendirme ve Yönlendirme Tabelaları, sürücülerin park hizmetlerine kolayca ulaşmasını ve doluluk bilgisini takip etmesini sağlıyor.
El Terminali ile Hızlı ve Güvenli Parklanma
Çok fonksiyonlu el terminalleriyle daha hızlı ve daha güvenli hizmet veren İSPARK,otoparklara giriş çıkış ve doluluk oranlarını anında takip edip verileri anında merkeze aktarıyor.
Otomatik Ödeme Sistemleri
Otoparklarda yer alan otomatik ödeme noktaları ile otopark ücretleri nakit, kredi kartı ve İstanbulkart ile yapılabiliyor. Vatandaşlar otopark ödemelerini hızlı ve kolayca yaparak otoparktan çıkış yapabiliyor. Ayrıca İstanbul Kart ile ödeme kolaylığı İSPARK’ın devreye soktuğu son yenilik, altyapı çalışmaları devam eden ve yakın zamanda pilot uygulamaları denenecek olan HGS ile ödeme için hazırlıklar hız kesmeden sürüyor.
Otopark sıkıntısına teknolojik çözüm
Kent genelinde araç yoğunluğunun fazla olduğu noktalarda otopark kapasitesi teknolojik sistemlerle artırılıyor. Özellikle günlük araç girişleri ve parklanma verileri incelenerek otopark sıkıntısının fazla olduğu yerler tespit ediliyor. Araç yoğunluğu fazla olan ve kapasitesi düşük otoparklarda araçların park edeceği alalar teknolojik sistemler sayesinde genişletiliyor.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..