Otopark ücretleri İstanbulkartla ödenebilecek

Otopark ücretleri İstanbulkartla ödenebilecek

Tarih 22 Şubat 2017, 11:59 YazdırBu haberi yazdır

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşu İSPARK sürücülere büyük kolaylık sağlayacak uygulamaları hayata geçiriyor

Otopark ücretleri İstanbulkartla ödenebilecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşu İSPARK sürücülere büyük kolaylık sağlayacak uygulamaları hayata geçiriyor. İSPARK’a ait otoparklarda artık “İstanbulkart” kullanılabiliyor.


İstanbul genelinde her gün yaklaşık 150 bin İstanbulluya hizmet veren İSPARK, otoparklarda giriş çıkışları hızlandırmak ve sürücüleri nakit para derdinden kurtarmak amacıyla farklı ödeme seçeneklerini devreye alıyor.


İstanbulkart ile avantajlı ödeme kolaylığı

Sürücüler otoparka girişte İstanbulkart’ı akıllı ödeme cihazlarına ve el terminallerine okutarak ödeme yapabiliyorlar. İSPARK’ın kent genelinde bulunan tüm katlı, açık ve yol üstü otoparklarda artık İstanbulkart ile ödeme yapılabiliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle birçok yeniliği vatandaşların hizmetine sunduklarını belirten İSPARK Genel Müdürü Nurettin Korkut “Sürücülerin kısa zamanda araçlarını park etmelerini sağlamak amacıyla teknolojik sistemleri otoparklarımızda kullanıma alıyoruz. Kredi kartı ve İstanbulkart ile ödeme imkanı sunarak hem sürücülerimize zaman kazandırmak hem de nakit ödeme zorunluluğunu ortadan kaldırmak istiyoruz. ”dedi.


Otoparklarda akıllı ödeme cihazları devrede

Sürücülerin İstanbulkart yanında kredi kartı ile ve nakit olarak ödeme yapmalarını kolaylaştırmak amacıyla katlı ve açık otoparklara akıllı ödeme cihazları konuldu. 20 otoparkta hizmet vermeye başlayan noktaların sayısı yakın zamanda diğer açık ve katlı otoparkların tamamında hizmete alınacak. Sürücüler otomatik ödeme noktalarının bulunduğu otoparklarda İstanbulkart’ın yanında kredi kartı ile ve nakit olarak ta ödeme yapabiliyorlar.


İSPARK otoparklarında kullanılabilen İstanbulkart ile sürücüler nakit ödeme zorunluluğundan kurtulacak ve otoparklarda giriş-çıkışlarda yaşanan zaman kaybı da azalacak.

Bu haber 451 defa okunmuştur.
Facebook  Twitter  FriendFeed  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
DİĞER HABERLER