ÜSKÜDAR’IN ALTIN KIZLARI ÖDÜLLERİNİ ALDI

ÜSKÜDAR’IN ALTIN KIZLARI ÖDÜLLERİNİ ALDI

Tarih 11 Şubat 2017, 15:43 YazdırBu haberi yazdır

Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Kros Yarışmalarında 6'ncı kez Avrupa Şampiyonu olarak bir ilki gerçekleştiren Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü’nün, Başkan Hilmi Türkmen ödül verdi.

ÜSKÜDAR’IN ALTIN KIZLARI ÖDÜLLERİNİ ALDI

 

Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Kros Yarışmalarında 6'ncı kez Avrupa Şampiyonu olarak bir ilki gerçekleştiren Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü’nün, Başkan Hilmi Türkmen ödül verdi.Kazanılan bu başarı ise 15 Temmuz şehit ve gazilerine armağan edildi. Portekiz'in Albufeira Şehri'nde düzenlenen Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Kros Yarışmaları'na katılan Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü, büyük kadınlarda 6'ncı kez Avrupa Şampiyonu olarak bir ilki gerçekleştirdi. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, düzenlenen bir tören ile Avrupa Kros Yarışması’nda birinci olan Üsküdar Belediyesi Atletizm Takımı'na 100 bin TL ödül verdi. Başkan Hilmi Türkmen ödülü, sporcuların aldığı bir kararla ve belediye olarak 15 Temmuz şehit ve gazilerine armağan ettiklerini belirtti. 16 ülkeden katılan 17 takım arasında şampiyon olan ve son 10 yılda 6'ncı kez şampiyonluk kürsüsüne çıkan Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü, 6'sı şampiyonluk, 2 kez 2'ncilik ve 1 kez de 3'üncülük olmak üzere toplam 9 kupa aldı.Üsküdar’dan sporculara tam destek

Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü olarak bir ilki gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü olarak bu yıl Avrupa’da Portekiz’de yapılan müsabakalarda Büyük Kadınlarda Avrupa Şampiyonu olduk. Bu şampiyonaya alışığız, 10 defa katıldık. Bu yıl 6'ncı kez şampiyon olduk. Türkiye adına yaptığımız bu yarışlarda 6 sporcumuz ile yarıştık ve bu 6 sporcumuzun takım hâlinde birincilik getirmeleri ülke adına büyük bir sevinç kaynağımız oldu. 15 Temmuz’dan sonra uluslararası arenada yapılan yarışlarda ilk kez takım hâlinde bir şampiyonluğa ulaşmak da ayrı bir mutluluk bizim için.” ifadelerini kullandı.

Bu haber 471 defa okunmuştur.
Facebook  Twitter  FriendFeed  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
DİĞER HABERLER