![CHP Üsküdar ilçe binasında referandum süreci değerlendirildi](/upload/resimler/haber/978_chp-kadin--uskudar-1.jpg)
CHP Üsküdar ilçe binasında referandum süreci değerlendirildi
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
CHP Üsküdar Kadın Kolları referandum sürecini değerlendirmek üzere 28.Ocak günü Üsküdar İlçe toplantı salonunda partili kadınlarla bir araya geldi.
CHP Üsküdar ilçe binasında referandum süreci değerlendirildi
CHP Üsküdar Kadın Kolları referandum sürecini değerlendirmek üzere 28.Ocak günü Üsküdar İlçe toplantı salonunda partili kadınlarla bir araya geldi.
CHP Üsküdar Kadın kolları Başkanı Nuray Kılıç ilk sözü alarak tamamı dolu olan salona seslendi. “Konuşmama başlamadan önce Perşembe gecesi Maltepe Gençlik Kolları Üyesi kardeşimiz Muharrem Doğan’a yapılan silahlı saldırıyı kınıyorum. Kendisine acil şifalar diliyorum.
Sevgili Dostlar
Referandum kararının meclisten geçmesiyle birlikte, yeni bir siyasi döneme girdik. Her gün can güvenliği, işsizlik, terör sorunu etrafımızı sarmışken; Mustafa Kemal’in halkın iradesinin meclise yansımasını sağladığı idare şeklinin milletten alınarak bir adama verilmesinin yolunu açan, başkanlık tartışmasını nur topu gibi kucağımızda bulduk.
Son 14 yılda tek başına iktidarda olan AKP hükümeti, hukuk tanımaz yapısıyla fiili başkanlık diyebileceğimiz bir uygulamayla TBMM’nin yürütme yetkisine el koydu.
İlk günden beri gizli ajandasını uygulamaya koyan bu yapı şimdi de laikliği, hukuku ve bilinçli halkı yok etmek istiyor.
15 Temmuz darbe girişiminin hemen ardından ilan ettikleri OHAL desteği ile geldik bu günlere. Reklam arası dedikleri parantezi kapatma zamanı gelmişti artık.
Demokratik parlamenter sistemi yok edip, tek adam rejimini kurmanın tam zamanıydı.. Şu anda mecliste oylanarak 339 EVET oyuyla referandum kararı alınmış durumda.
Mecliste yaşananlar bir utanç belgesi olarak siyasi tarihimizde yer almıştır.
Hal böyle olunca; Bu dönem kesinlikle içsel tartışmalarla geçecek bir dönem değil. Önümüzdeki süreçte partiyi değil öncelikle vatanı düşünmek zorundayız. Her zamankinden daha duyarlı olmalıyız.. Hukuk ve yasaların tersyüz edildiği bir süreci yaşıyoruz. Birbirimize samimiyetle yaklaştığımızda her zorluğu aşacak yetenekte kadınlarız hepimiz.
Sizleri bu toplantıya içinde bulunduğumuz süreci değerlendirmek için davet ettik.. Örgütlenerek, mahallelerde birlikte çalışarak kapı kapı insanlara; neden HAYIR demeleri gerektiğini anlatacak yoldaşlarla buluşmak, birlikte yol haritamızı tespit etmek için toplandık..
Bugün burada olduğunuz için hepinize kadın kolu arkadaşlarım ve ben teşekkür ediyoruz..
Ayrıca önemli bir hatırlatmada daha bulunmak istiyorum;
Diğer önemli görevlerimizden bir diğeri de; sandıklara sahip çıkmak; biliyorsunuz ki
Seçmen listeleri muhtarlıklarda askıya çıktığında (10 gün süresince askıda kalacak) bu zaman zarfında seçmenlerin bulundukları binada oturmadıkları halde, seçmen listesinde bulunanlar varsa bunların tespit edilerek listeden düşürülmesi için Mahalle temsilcilerimizle iletişime geçmenizi ve Mahalle Çalışma Grubu arkadaşlarımıza yardımcı olmanızı rica ediyoruz.” Dedi.
Ardından mahallelerden toplantıya katılan kadınlar fikirlerini paylaştılar.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..