Mahallelerde uyuşturucu ile mücadele
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Üsküdar kaymakamlığı uyuşturucu bağımlılığı ile mücadele yapmak için bir birim oluşturdu. Toplum sağlık merkezi görevlileri Üsküdar da 10 riskli mahalle tespit etti 3. Sırada ne yazık ki Bahçelievler mahallesi bulunuyor.
Mahallelerde uyuşturucu ile mücadele
Üsküdar kaymakamlığı uyuşturucu bağımlılığı ile mücadele yapmak için bir birim oluşturdu. Toplum sağlık merkezi görevlileri Üsküdar da 10 riskli mahalle tespit etti 3. Sırada ne yazık ki Bahçelievler mahallesi bulunuyor.
Araştırmada 3. Çıkan mahallemizin sevilen Muhtarı Zekiye Hoca nın da katıldığı mahalle biriminde Çengelköy meslek Lisesi Müdürü Şükrü Ayhan Belma Güde Ortaokulu müdürü Osman Türker okulların rehberlik öğretmenleri bulunmakta bazı gönüllülerde destek vermekte.
Zekiye hoca “duyarsızlıktan doları bu hale düşüldü, mahallelerde uyuşturucunun bu kadar yaygın olduğunu bimiyordum. Muhtar olduktan sonra bu yakıcı sorunla yüzleştim moralim bozuldu. Ancak sonuna kadar mücadele edeceğiz. Mahallemizi daha yaşanılır bir hale getireceğiz.” Dedi.
Üsküdar birim sorumluları Bahriye Semizoğlu ve Figen Uzer mahallelerde toplantılar yaparak bu sorunla nasıl mücadele edildiği konusunda detaylı bilgiler veriyorlar.
Figen Uzer yaptığı konuşmada “İstanbul da hazirandan beri Üsküdar da ise ağustostan beri görev başındayız. Kaymakamlık Bağımlılıkla mücadele birimi olarak koordinasyonyapacağız mahallelerde toplantılar düzenleyeceğiz. Üsküdar da 50 başvuru aldık. Üsküdar da Yedem ,Erenköy Anatem, Sancaktepe de Badem, Ümraniye de Dante gibi hizmet veren merkezler var. Üsküdar belediyesi uzun süre temiz kalmış EX USER ler ile Gençlik merkezinde bağımlılıktan kurtulmak isteyenlere destek veriyor.
Mahalle birimi birincil önleme olarak hiç başlamamışlarla ikincil önleme olarak erken tanı konusunda çalışmalar yapacaklar. İlk ikide başarılı olunursa 3. Tedavi ye gerek bile kalmayacak.
Genel kabul gören görüş ailelerin ilgili olmaları okulların sevilerek gelinen bir yere dönüşmesi cazip hale gelmesi. Spor sanat olanaklarının geliştirilmesi olarak sıralanabilir.” Dedi
Katılımcılar da fikirlerini söylediler. Uyuşturucu belasına karşı önce sorunu kabul etmeli ondan sonra hep beraber mücadele etmeliyiz diyerek emeği geçenlere Çengelköy gazetesi olarak başarılar diliyoruz.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..