![Birol Aydın “Yasama yürütme ve yargı ayrı olmalı ki demokrasi güçlü ve faydalı olsun” dedi](/upload/resimler/haber/AA6_Foto.jpg)
Birol Aydın “Yasama yürütme ve yargı ayrı olmalı ki demokrasi güçlü ve faydalı olsun” dedi
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Birol AYDIN, Saadet Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi ve 2014 Yerel Seçimleri Üsküdar Belediye Başkan Adayı Erol BELEN ve Saadet Partisi Üsküdar İlçe Başkanı Muhammet GÜRLÜ, 17 Aralık Cumartesi Günü saat 10:00'da
Birol Aydın “Yasama yürütme ve yargı ayrı olmalı ki demokrasi güçlü ve faydalı olsun” dedi
Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Birol AYDIN, Saadet Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi ve 2014 Yerel Seçimleri Üsküdar Belediye Başkan Adayı Erol BELEN ve Saadet Partisi Üsküdar İlçe Başkanı Muhammet GÜRLÜ, 17 Aralık Cumartesi Günü saat 10:00'da Üsküdar'daki mahalle muhtarının da katıldığı bir basın toplantısı ile Türkiye'nin sıcak gündemine dair önemli açıklamalarda bulundular.
Küplüce Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi Saray Cafe de yapılan toplantıya Üsküdar ın mahale muhtarlar derneği başkanı Kenan Birinci’nin yanı sıra diğer pek çok mahallenin muhtarı da katıldılar.
İlçe Başkanı Muhammet Gürlü ve yönetici arkadaşları gelen misafirleri tek tek karşıladı hoş geldiniz dedi beraberce yapılan kahvaltının ardından güncel konular hakkında İstanbul İl başkanı Birol Aydın katılımcılara seslendi. “ 79 Milyon insan kardeşçe yaşamalıyız. Suriyede ki ateşin üstüne ateşle gittiler. Edirne nin huzuru Kars tan geçiyor birisi huzursuzsa diğeri de huzursuzdur. İl Başkanı olarak dileğim tüm yurttaşların saadet partili olmasındır ama bunun olamayacağını hepimiz biliyoruz. Farklı partiler ve bunlara katılanlar olacaktır. Ama şiddetin olmadığı bir ülkede huzur içinde yaşamalıyız. Eskiden siyasi liderler benim işçim benim köylüm derlerdi şimdi lafa Türk, Kürt Çerkez Laz diye başlıyor bu hitap ülkemizi güçsüzleştirmek isteyenlerin ekmeğine yağ sürüyor.
Bir laf var 1 saat savaşmaktansa 10 yıl müzakere yapmak daha iyidir. Ak parti yönetimi ekonomide iç ve dış siyasette ülkeyi kaosa götürdü. Anlaşmazlıklar kavga ile değil şefkatle çözülmeli.
Başkanlık sistemi konusunda ki fikirleri sorulunca “ Başkanlık sisteminin meclisten yeterli oyu alacağını düşünmüyorum. Kökten karşı olmasak ta tüm güçlerin aynı elde toplanması ülke yayarına değildir. Yasama yürütme ve yargı ayrı olmalı ki demokrasi güçlü ve faydalı olsun. Cumhurbaşkanı yasamanın en tepesine 6 yönetici atayacak diğer 6 kişiyi de meclis atayacak. Ne olacak 12 üye de iktidar tarafından atanmış olacak bizde demokratik değil. “ dedi.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..